Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü’nün hatları belirginleşiyor

Sağlık Bakanlığı’nın yaptırmayı planladığı 30 sağlık kampüsünden İzmir Bayraklı’daki projenin detayları belli olmaya başladı.

Sağlık Bakanlığı 22 ayrı şehirde 30 adet kampüsü yapmak üzere belirlediği 29 sağlık bölgesinde dev adımlarla ilerliyor. Gama Holding-Türkerler İnşaat İş Ortaklığı'nın oluşturduğu İzmir Bayraklı Hastane Yatırım ve Sağlık Hizmetleri A.Ş. Kocaeli ve İzmir'deki kampüslerin yapımını ise gerçekleştirirken Bayraklı'da yapılacak tesisin ÇED raporu için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan izin alındı.

hastane-2

 

Manisa ve Uşak'a da hizmet verecek

İzmir Bayraklı Hastane Yatırım ve Sağlık Hizmetleri'nin gerçekleştireceği İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampusu ve Yardımcı Teknik Tesisleri Projesi'nin 1 milyar 253 milyon 905 bin 396 liralık yatırım maliyeti bulunuyor. Proje, Türkiye’deki 20. ve 21. Olmak üzere iki sağlık bölgesine sahip olan İzmir'in Manisa ve Uşak’ın kuzeyini temsil eden 20. sağlık bölgesinde yer alıyor.

İzmir Bayraklı Laka Mahallesi mevkii Bayraklı Tünelleri'nin yakınındaki 622 bin 530 metrekarelik alan üzerinde gerçekleştirilecek olan proje üniteleri 573 bin 546 metrekarelik inşaat alanına sahip olacak.

Hangi bölümlerde kaç yatak var?

Sağlık kampusu; ana hastane, fizik tedavi ve rehabilitasyon ile yüksek güvenlikli adli hastane olmak üzere toplam 3 hastaneden oluşacak. Genel hastanede 715, kadın doğumda 424, kardiyovasküler hastanede 380, onkolojide 141, fizik tedavi ve rehabilitasyonda 300 ve yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanede ise 100 yatak olmak üzere toplam 2 bin 60 yatak yer alacak.

hastane-2

Üç buçuk yıl önce yola çıkılmıştı

Sağlık Bakanlığı'nın Kamu Özel Ortaklığı Yatırım Finansman Modeli ile gerçekleştirilen İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü Projesi için 13.07.2012 tarihinde ihaleye çıkılarak 7 farklı firmadan teklifler toplandı ve ihaleyi 10.12.2012 tarihinde söz konusu yüklenici ortaklık kazandı. Bakanlık ile yüklenici ortaklık arasında 6 Eylül 2014 tarihinde bir PPP-Kamu Özel Ortaklığı Anlaşması imzalandı.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler