Bağcılar’a 26 yeni okul geliyor

MEB, İstanbul Valiliği ve Bağcılar Belediyesi ile hayırseverlerin katkısıyla başlatılan okul inşaatlar bittiğinde Bağcılar’a 26 yeni okula kavuşacak.

200 bin öğrencinin eğitim gördüğü Bağcılar’da Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İstanbul Valiliği ve Bağcılar Belediyesi ile hayırseverlerin katkısıyla başlatılan yeni okul ve yurt inşaatları hızla devam ediyor. 1992 yılında ilçe olup belediye kurulduğunda 16 devlet okulu bulunan ve şu anda 104’ü devlet, 83’ü özel okul olmak üzere 187 okulun hizmet verdiği ilçede devam eden okul ve yurt inşaatları bittiğinde Bağcılar’a 26 okul daha kazandırılmış olacak.

basliksiz-2

İlçede 9 ilin nüfusundan fazla öğrenci var

Bağcılar’da 9 ilin nüfusundan daha fazla öğrencinin eğitim gördüğü göz önüne alındığında ilçedeki okul projelerinin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Şuan inşaatı devam eden okullar arasında Bağlar Mahallesinde ilkokul ile Hayriye Kayraklı İlkokulu, Kirazlı Mahallesinde lise,  Mahmutbey Mahallesi’nde ortaokul ve ilkokul, Göztepe Mahallesinde Ticaret Meslek Lisesi ile ilkokul, Kemalpaşa Mahallesi’nde lise, Yeni Mahalle’de İstiklal İlkokulu, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde Eğitim Uygulama Okulu bulunuyor.

basliksiz-1

 

İhale aşamasında olan okullar var

Ayrıca Yıldıztepe Abdurrahman- Nermin Bilimli İlkokulu ek bina, Hürriyet Mahallesi Gazi İlkokulu, 100. Yıl Mahallesi Türk İsveç Kardeşlik Okulu Ek binası ile Demirkapı Mahallesi Selahattin Eyyubi İmam Hatip Okulu yanına da yurt binasının proje çalışmaları tamamlandı. İhale çalışmaları bittikten sonra bu binaların inşaatına da start verilecek. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ilçede şu an 12 okul ve yurt inşaat çalışmalarının devam ettiğini belirterek 4 okul ve yurt binalarının ihale aşamasında olduğunu, aynı süreçte 10 okul inşaatı çalışmalarının devam edeceğini söyledi.