Atatürk Havalimanı Katar’a mı satılacak?

Gazeteci Ali Tarakçı, Ferit Atay’ın Zanka Tv Sorgulu Yorum Programı’nda açıklamalarda bulundu. Tarakçı, Atatürk Havalimanı’nın Katar’a satılacağını iddia etti.

Zanka Tv’de yayınlanan Ferit Atay’ın sunduğu Sorgulu Yorum programına konuk olan Gazeteci Ali Tarakçı Katar ile yapılan swap anlaşmasına dair şunları söyledi:

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi olmayacak mı?

“Katar 15 milyar dolar verecek bize, karşılığında 105 milyar Türk lirası alacak. Katar bu parayı nerede kullanacak? Hangi dünya piyasalarında kullanacak? Ben söyleyeyim size;

Konut mu yapılacak?

Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nı alacak. Açık ve net söylüyorum. Herkes bir kenara yazsın. Atatürk Havalimanı konut projesine çevrilecek. Florya Ormanı ile kesişmiş Atatürk Havalimanı’nı sahile doğru uzatan devasa bir konut projesi yapılacak. O konut projesinin de Kanal İstanbul ile birleştirildiğini düşünün. Ve aynı zamanda havalimanı olmadığı için yüksek binalar yapabileceksiniz. Yapamıyordunuz.

Kanal İstanbul ile birleşirse…

Kesinlikle söylüyorum, Yeşilköy Havalimanı devasa bir konut projesine dönüşecek ve Katarlılar yapacak. Para karşılığı Türkiye’den mülk alacaklar.”

Gazete Damga

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir