Ataşehir’in imar problemi 2017’de son bulacak

Ataşehir’de vatandaşlarla bir araya gelen İBB Başkanı Kadir Topbaş “2017 içerisinde Ataşehir’de inşallah plan problemi kalmayacak” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş , Ataşehir İçerenköy’de vatandaşlar bir araya geldi. Başkan Topbaş yaptıkları çalışmalarda Ataşehir’deki plan problemlerinin 2017 yılı içerisinde çözüleceğini ifade söyleyen Kadir topbaş, “Ataşehir’e metro gelmesi hayal dahi edilmezdi. Ama şimdi Ataşehir’den 4-5 tane metro hattı geçiyor. Dudullu metro hattının bir kolunda, top sahasının olduğu yerden veya hastaneni olduğu yerden bir yaya yürüyüşü yolu yapma çalışmalarını başlatacağız” dedi.

‘Aselsan metro üretecek’

Dünyanın en modern metrolarının İstanbul’da olduğunu ve dünyada en metro yapan belediyenin İstanbul Büyükşehir Belediyesi olduğunu ifade eden Başkan Topbaş şöyle devam etti:

“Yaptığımız metroların kilometresi 50 milyon dolara mal oluyor. Bunu belediye olarak biz yapmıyoruz. Bizim metrolarımız New York, Londra, Paris metrolarından daha ileri teknolojide ve daha temiz. Şimdi de Aselsan’la anlaşmaya vardık ve metrolarımızdaki yazılımları da artık kendimiz üreteceğiz. Bu ülke için bu şehir için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Şu anda şehrin 30-40 metre altında binlerce insan çalışıyor.”

13 yılda 98 milyar TL yatırım

2004 yılından bu yana İstanbul’a yaptıkları yatırımlar toplamının 98 milyar TL olduğunu hatırlatan Başkan Topbaş “Parti gözetmeksizin İstanbul’un her yerine hizmet götürüyoruz ve yatırım yapıyoruz. Ataşehir’e yaptığımız yatırımlar toplamı da 2.2 milyar lira. Maalesef bizim yaptığımız yatırımları sahipleniyorlar. Biz yaptık diyorlar. Böyle gelmiş böyle gidiyor. Etrafında dolaşarak resim çektiriyorlar ve biz yaptık diyorlar. Bizde diyoruz ki, ‘Balık bilmezse Halik biliyor.’ Yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Çünkü biz insanımıza sevdalıyız, bu şehre sevdalıyız. Kaynaklarımızı doğru kullanıyoruz, sizin emanetiniz bu şehre hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.