Artık kapı kollarına dokunmak yok!

Dokunmadan önce o yeri dezenfektanlarla sürekli temizleme ihtiyacı duyuyoruz. Artık kapı kollarına dokunmak ortadan kalkıyor…

Covid-19 ile birlikte hayatımızda birçok şey değişti. Artık bir yere dokunmaya korkar duruma geldik. Dokunmadan önce o yeri dezenfektanlarla sürekli temizleme ihtiyacı duyuyoruz. Herkesin el gezdirdiği yerlerden birisi de kuşkusuz kapı kolları.

İnovasyon yaptı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Tasarım Merkezi unvanına sahip, Türkiye’nin en büyük hazır kapı ve mutfak ihracatçısı Aslandağ Grubu, geliştirdiği inovatif ürünlerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Grubun kapı tarafındaki güçlü markası Artella Ahşap Kapı Sistemleri Ar-Ge ve Tasarım Merkezi’nde geliştirdiği “Hands-Free Door Opener” sistemi sayesinde artık kapı kollarına dokunmak yok! Kapının alt kısmına yerleştirilen mekanizma sayesinde kapıları ayağımızla açıp kapatabiliyoruz.

Teması azaltıyor

Yakın geçmişin ve muhtemel geleceğimizin en büyük problemi haline gelen salgın hastalıklara karşı tüm sektörler ve üretici firmalar geliştirmeler yapıyor ve virüslerle mücadele konusunda katkı sağlamaya çalışıyor. Bu süreçte temas etmek en tehlikeli bulaştırıcı etkenlerden. Özellikle kapılar herkesin sıklıkla dokunmak zorunda kaldığı ürünler.

Hands-Free Door Opener

Artella Ahşap Kapı Sistemleri bu problemi ortadan kaldırmaya yönelik yeni bir ürün piyasaya sundu. Artella Ar-Ge ve Tasarım Merkezi’nde geliştirilen “Hands-Free Door Opener” ile artık kapı kollarına dokunmak zorunda değiliz. Kapının alt bölümüne yerleştirilen özel bir pedal mekanizması sayesinde ayakla basılarak kapı kolu aşağıya hareket ettiriliyor ve kapı açılıyor. Böylece kapı kolunu tutmak için kullanın kağıt peçete ve havlu israfının da önüne geçilmiş oluyor.

Kapıyı ayakla açabildiğimiz için ellerimiz doluyken kapıyı da rahatla açıp kapayabiliyoruz. Mekana uygun şekilde tasarlanan kapı estetik dokusuyla da tüketiciler tarafından tam not aldı. Ürünü incelemek için 4A Collection Caddebostan ve Etiler mağazalarını ziyaret etmek yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir