Artaş İnşaat 3,5 milyarlık 6 projeyle Dubai’ye çıkartma yaptı

Artaş İnşaat, Dubai Cityscape fuarına 3 milyar 570 milyon dolar değerindeki 6 projeyle katılıyor. Şirket, Ataşehir projesini de ilk kez Dubai’de tanıttı.

Dubai Cityscape’ye İstanbul’da hayata geçirdiği 3 milyar 570 milyon dolar yatırım değerine sahip 6 projesiyle katılan Artaş İnşaat, 330 metrekarelik dev bir standıyla adeta fuara çıkartma yaptı. Dubai’de Avrupa Konutları Atakent 4, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupa Residence & Office Ataköy ve ortak girişimlerle hayata geçirdiği Vadistanbul ile Tema İstanbul projelerini tanıtan Artaş İnşaat, Avrupa Office Ataşehir projesi de ilk kez Dubai’de görücüye çıkardı.Başlıksız-3

İstanbul Finans Merkezi’nin (İFM) tam karşısında 38 katlı bir kulede ofis ve ticari ünitelerden oluşan Avrupa Office Ataşehir, fuarda körfez bölgesinin önde gelen yatırımcılarına tanıtıldı. Sabri Paşayiğit Mimarlık – SPDO tarafından tasarlanan proje 2017 yılının ortasında satışa sunulacak.

Körfezliler’in İFM’ye ilgisi büyük

Artaş İnşaat ve Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Ataşehir projesinin Körfez bölgesinin yatırımcılarından tam not aldığını söyledi. Artaş İnşaat ve Avrupa Konutları markasının Körfez bölgesinde ciddi anlamda güvenilirliği bulunduğunu anlatan Çetinsaya “Burada projelerimizi takip eden ve sürekli iletişimde olduğumuz gruplar var” dedi. Körfez yatırımcısının İFM ve çevresinde gerçekleştirilen yatırımlara önem verdiğinin altını çizen Çetinsaya, geçen yıl Vadistanbul projesinden ofis katı alan bir grubun bu yıl da Ataşehir projesiyle ilgilendiğini açıkladı.

Başlıksız-2

Körfez yatırımcısı Türkiye’ye sıcak bakıyor

Dubai Cityscape fuarının kendileri için önemli bir organizasyon olduğunu söyleyen Süleyman Çetinsaya, fuara katılımda öncelikli amaçlarının Türkiye’nin potansiyelini ve Türk inşaat sektörünün gücünü yabancı yatırımcılara tanıtmak olduğunu kaydetti. Fuarın aynı zamanda önemli yatırım fonlarını firmalarla bir araya getirdiğine değinen Çetinsaya, “Türkiye de bu sektörde söz sahibi ve son derece değerli bir konumda. Bu anlamda bizler de ülkemizin bu potansiyelini uluslararası arenada yabancı yatırımcılara tanıtmayı misyon olarak üstlendik” dedi. Körfez bölgesinin yatırımcılarının Türkiye’ye çok sıcak baktığını da anlatan Çetinsaya, bu yaklaşımın iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.