Altınbaş Holding Kıbrıs’ta otel yapacak

2017 yılına yeni yatırım kararlarıyla giren Altınbaş Holding, Kıbrıs’ta bir otel yapmayı planlanıyor.

2017 yılında sağlık, mücevher ve enerji sektörlerinde planladığı yatırımlara 350 milyon dolarlık bütçe ayıran Altınbaş Holding, Kıbrıs'ta bir otel yatırımını da gündemine aldı. Ekonomist’in haberine göre, Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde, bugüne dek ülkede 1 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını belirterek ülkede barışa yönelik olumlu gelişmelerle otel yatırımını hızlandırma kararı aldıklarını söyledi.

315 yatak kapasiteli

Türkiye'de turizmin sıkıntılı olmasına rağmen Kuzey Kıbrıs’ın bu konuda çok iyi gittiğini ifade eden Vakkas Altınbaş, “Hatta Kuzey Kıbrıs, son süreçlerden olumlu bile etkilendi. Kıbrıs turizmi çok dalgalı seyri bıraktı. Üstelik eğlence turizminin yanı sıra ciddi öğrenci potansiyeli var. Barış beklentisi de pozitif ortam yaratıyor” dedi. Kendilerinin de bu olumlu ortamı görünce otel yatırımı yapma kararı aldıklarını anlatan Altınbaş, yeni yatırım Gine'nin doğusunda, 315 yataklı bir otel olarak planlandığı bilgisini verdi.

100 milyon dolarlık yatırım

Yeni otelin A+ bir otel projesi olacağını da ifade eden Altınbaş, “Adanın en güzel oteli olmasını istediğimiz bu yatırım için uluslararası üç zincirle görüşüyoruz. ABD, Avrupa ve Kanadalı bu üç işletmeciyle görüşmeler neticelendiğinde otelimize başlayacağız. Yaklaşık 100 milyon dolarlık bir yatırım olacak" diye konuştu.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler