Alkoçlar, gelecek yıl yatırıma 65 milyon TL kaynak aktaracak

66 yılda bu yana turizm sektöründe var olan Alkoçlar Grubu, 2017’ye % 40’lık büyüme hedefi ve 4 bin yatak kapasitesi ile girmeye hazırlanıyor.

Türk ekonomisinin bitmeyen çalkantısına rağmen ayakta durma dirayeti gösteren şirketlerimizden olan Alkoçlar Grubu 2017 yılında turizme 65 milyon liralık kaynak aktaracağını açıkladı.

Basının karşısına geçen Alkoçlar Yönetim Kurulu Başkanı Ender Alkoçlar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gülşah Alkoçlar, Grup CEO su Kayhan Mutlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kızıl, yaptıkları açıklamada büyüyeceklerini ve 4 bin yatak kapasitesini hedeflediklerini ifade etti.

4 bin yatak

Turizm sektörüne yapmış olduğu yatırımlar ile adından sıkça söz ettiren Alkoçlar Grubu adına söz alan YKB Ender Alkoçlar, TL'nin yanında olduklarını belirterek, “Cumhurbaşkanımızın dediği gibi milli para birimimizi destekliyoruz. Özellikle turizm sektöründe anlaşma ve sözleşmeler TL cinsinden yapılmalı. Bu durum milli ekonomimizin kısa sürede hak ettiği yerde olmasını sağlayacaktır. Biz Alkoçlar olarak iç piyasaya yönelik çalışma ve yatırımlar gerçekleştirme kararı aldık.” dedi.

3 milyon Rus turist bekleniyor

Gelecek yıldan umutlu olduklarını kaydeden Alkoçlar, "Bu yıl yapılan uçak bağlantılarıyla birlikte 3 milyon Rus turistin gelmesini bekliyoruz." diye konuştu.

İş anlayışımız aile odaklı

Alkoçlar Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gülşah Alkoçlar da konuşmasında exclusive hizmet anlayışlarına ağırlık vererek Alaçatı, Kemer ve Bodrum’daki otellerinde bunu gerçekleştirdiklerini belirtti.

Alkoçlar, "Müşterinin otel rezervasyonunu gerçekleştirdiği andan otelden ayrıldığı ana kadar özel bir hizmet alanına girmiş olur. Bu anlayışı yeni otellerde de uygulayacağız." diye konuştu.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler