AKP’li başkan sordu: İmar konularında yapılanları anlatayım mı?

AKP’li Mamak Belediye Başkanı Murat Köse Gökçek dönemini eleştirerek; “İmar konularında yapılanları anlatayım mı?” diye mecliste sordu.

Mamak Belediye Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin AKP’li üyesi Murat Köse, Melih Gökçek’in belediye başkanlığı döneminde yapılan imar faaliyetlerine ilişkin itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu.

Köse, “Eskiden imar konularında yapılanları anlatayım mı?” diye sordu. AKP Grup Başkanvekili Mümin Altunışık ise “Haram yiyen kimse ortaya çıkarılsın” dedi.

Ankara BB Meclisinde konuşuldu

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantısının 16’ncı oturumu ilginç diyaloglara sahne oldu. Belediye Meclisi’nin AKP’li üyesi Murat Köse, Melih Gökçek’in belediye başkanlığı döneminde yapılan imar faaliyetleriyle ilgili itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu. Köse, eski dönemde yapılanları teker teker anlatacağını belirtirken AKP Grup Başkan Vekili Mümin Altunışık, “Neyin irdelenmesi gerekiyorsa irdelensin, haram yiyen kimse ortaya çıkarılsın.” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı 16’ncı oturumunda yaşanan diyaloglar dikkati çekti. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada, AKP döneminde yapılan imar faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

‘Neler yapıldığını anlatacağız’

İYİ Parti Grup Başkan Vekili’nin eski dönemde yapılanları anlatmalarını istediğini ifade eden Köse, “Eski Meclis’te yaptıklarımızı burada sırayla anlatacağız size. Eski yaptıklarımız derken, ben burada bir dönem Meclis Üyeliği yaptım. Eskiden imar konularında yapılan şeyleri de anlatayım mı? Siz bunları da istiyor musunuz? Siz hodri meydan dediğiniz için biz de hodri meydan diyoruz. Eski yaptıklarımızı, bir takım insanların imar konusunda neler yaptığını anlatacağız inşallah” diye konuştu.

‘Birlikte üzerine gidelim’

Köse’nin konuşması üzerine Meclis’te gruplardan üst üste söz alındı. CHP Belediye Meclis Üyesi Ertan Işık, “Biraz önce Mamak Belediye Başkanı arkadaşımız imarda yaptıklarımızı anlatalım dedi. Ben buradan teklif ediyorum. Özel bir gündemde geçmişte imarda neler yapılmış, ne biliyorsa anlatmazsa kendisi de töhmet altındadır, geçmiş Meclis üyeleri de töhmet altındadır. Bildiklerinin tümünü burada özel bir gündemle anlatması gerekir. Lütfen bu konunun üzerine birlikte gidelim” ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde imar ile ilgili konuların görüşülmesi ve soruşturma açılıp açılmayacağı merakla bekleniyor.

Mustafa Mert Bildircin-Birgün

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler