Airport AVM’nin ortağının mal varlığına el konuldu

İstanbul Sulh Ceza Hâkimliği, FETÖ soruşturması kapsamında Airport AVM’nin ortaklarından Hüseyin Döğme’nin mal varlıklarına el konulmasına karar verdi.

İstanbul Sulh Ceza Hâkimliği’nin FETÖ soruşturması kapsamında 54 kişinin mal varlıklarına el konulmasına karar verdi, Bu isimler arasında Airport AVM’nin ortaklarından Hüseyin Döğme’nin de bulunduğu anlaşıldı. Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre, geçen nisan ayından bu yana yurtdışında olduğu öğrenilen Döğme, Bank Asya’nın da kurucu üyeleri arasında yer alıyordu.

Gayrimenkul şirketi de var

Döğme’nin el konulan varlıkları arasında, Yenibosna’da 8 yıl önce açılan Airport AVM de bulunuyor. 59 milyon 800 bin TL sermayeli Döğme Gayrimenkul Yatırım A.Ş., Döğme Mağazacılık A.Ş, Döğme Turistik Tesisler A.Ş., isimli şirketler de Hüseyin Döğme’nin ortağı olduğu şirketler arasında yer alıyor. Kapatılan Zaman Gazetesi’nin bağlı olduğu Feza Gazetecilik şirketinin de yönetiminde yer alan Hüseyin Döğme’nin söz konusu şirketlerdeki diğer ortaklarının ise birinci derece yakınları olduğu anlaşıldı.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler