YEM Mimarlık Haftası Etkinlikleri düzenliyor

YEM, Dünya Mimarlık Günü kapsamında, 2-6 Ekim 2017 tarihleri arasında sürecek ve mimarların izleyici olarak katılacağı bir dizi etkinliğe imza atıyor.

Mimarlığı odağına alan bu özel hafta boyunca, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) sahnesi, mimarların tasarladığı yapılarda paydaşları olarak görev alan tüm meslek disiplinlerinin temsilcilerini ağırlayacak. Bu yıl ikincisi düzenlenen Mimarlık Haftası Etkinlikleri’nde ”mimari üretim” tüm süreçleriyle, paydaşların gözünden mercek altına alınacak.

Assa Abloy ve Şişecam Düzcam ana sponsorluğunda, Bocchi, Braas Çatı Sistemleri, Işıklar Tuğla ve Ytong sponsorluğunda gerçekleşecek Mimarlık Haftası Etkinlikleri, 2-6 Ekim 2017 tarihleri arasında YEM’de düzenlenecek.

Paydaşlarda: #bencemimarlik

Eğitimci, işveren, tasarımcı, mühendis ve malzeme üreticileri gibi farklı meslek gruplarından önde gelen isimlerin yer alacağı oturumlarda, her konuşmacı, mimarlık mesleği ve mimarlara ilişkin deneyimlerini #bencemimarlik temasıyla anlatacak.

Mimarlık mesleğini ilgilendiren ve zenginleştiren alanlar olarak ise yeni teknolojiler, spor kültürü ve spor yapıları ile “Y” kuşağı gibi farklı disiplinlerden uzmanların katkılarıyla paralel oturumlar gerçekleşecek.

Paydaşların mimarlık mesleğini ve ilişkilerini tartışacakları bu etkinlik aracılığıyla mimarlık mesleğine ve ülkemizdeki nitelikli mimari üretimin gelişimine katkı sağlanması hedefleniyor.

Mimarlık Haftası'na özel 10 oturum

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)'in Fulya'daki ana salonunda, 2-6 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Mimarlık Haftası etkinlikleri; ‘Eğitimcilerle Mimarlık’, 'İşverenlerle Mimarlık’, ‘Kentsel Tasarımcılarla Mimarlık’, ‘Tasarımcılarla Mimarlık’,‘Mühendislerle Mimarlık’, ‘İnşaat Mühendisleriyle Mimarlık’, ‘Yeni Teknolojilerle Mimarlık’, ‘Malzeme Üreticileriyle Mimarlık’, ‘Bir Kültür Fizik Alanı Olarak Spor’ ve ‘“Y” Kuşağı ve Mimarlık’ başlıklı on ana oturumdan oluşacak.

 

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)
2-6 Ekim 2017
14.00-18.00

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler