22. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir, kapılarını 3 Kasım’da açacak

22. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir ise 3 –6 Kasım tarihleri arasında, yeni fuar alanı fuarizmir’de sektör profesyonellerini bir araya getirecek.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’dan sonra sergileme alanı bazında, Türkiye’nin ikinci büyük sektör buluşması olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir bu yıl 3 –6 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek. Geçen yıl 19 bin 500 metrekare alanda, 350’yi aşkın katılımcı firmanın binlerce ürün çeşidini 30 bin 195 ziyaretçiyle buluşturan Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir, turizm sezonunun bitimiyle beraber hareketlenen inşaat malzemeleri pazarına da ivme kazandıracak. Turizm yapılarının yanı sıra yazlık konut yatırımları ve tadilat çalışmaları ile Türk yapı malzemeleri sektörü için büyük önem taşıyan Ege pazarının profesyonelleri Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir’de bir araya gelecek. Ege Bölgesi’nin en büyük ticari buluşmalarından biri olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir’de en yeni teknolojiler, yenilikler ve gelişmeler sergilenecek, yeni iş fırsatları gündeme gelecek.

İzmir’de geçen yıl 176 bin 753 konut satıldı

ITE Turkey ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer, Ege Bölgesi’nde 2015’te 176 bin 753 konut satıldığını belirterek İzmir başta olmak üzere Ege Bölgesi 2015 yılında yapılan inşaat harcamaları 15,27 milyar TL olarak gerçekleştiğini söyledi. Bu miktarınTürkiye’de toplam inşaat harcamalarının yüzde8,7’sinie denk geldiğini anlatan Başer, bölgede 2015 yılında yapılan inşaat harcamaları itibariyle oluşan inşaat/yapı malzemesi pazar büyüklüğünün ise 10,7 milyar TL’ye ulaştığını kaydetti. Geçen yıl konutlaşmada önemli bir atak gösteren İzmir’de 77 bin 796, bölgede ise 176 bin 763 konut satışı gerçekleştiğini vurgulayan Başer, bu rakamın Türkiye içindeki payının lüzde 13,7 olduğuna dikkat çekti. Başer’in verdiği bilgiye göre, 2015 yılsonu itibariyle en çok konut kredisi kullandırılan İzmir’de kullanılan toplam konut kredileri büyüklüğü 10,4 milyar TL olurken bölgede kullanılan konut kredileri büyüklüğü ise 18,84 milyar TL’ye ulaştı.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler