15 Temmuz birliğin zaferi olmuştur

Emin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, 15 Temmuz hain darbe girişiminin sene-i devriyesinde önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye, FETÖ’cü hainlerin kanlı darbe girişimini, 250 şehidinin ruhunu şad ederek ve yeniden meydanlarda demokrasi nöbetleri tutarak anıyor. Terör örgütü FETÖ’nün, işi TBMM’yi bombalamaya kadar götürdüğü hain darbe girişiminin 1.yılında, çeşitli anma programları ve etkinlikler düzenleniyor.

Türkiye’nin büyük şehirlerinin üstünde savaş uçaklarının uçtuğu, TSK içindeki hain FETÖ yapılanmasının mensuplarının sokaklarda vatandaşların üzerine tanklarla yürüyüp ateş ettiği 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü gerek Meclis, gerekse Türkiye’nin dört bir yanında yapılan etkinlikler ile anılıyor.

Emin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, darbenin sene-i devriyesinde yaptığı açıklamasında; “Milletimize yapılan hain saldırı neticesinde milletimiz ve dahi tüm dünya görmüştür ki; bir toplum el ele verdiği takdirde üstesinden gelemeyeceği şey yoktur,” diye konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 15 Temmuz 2016’da çok büyük bir darbe tehlikesi ile karşılaştığını anımsatan Emin Üstün; “Bu hain kalkışma siyasi liderlerimizin ve halkımızın sağlam duruşu ve millî iradeye inancıyla sonuçsuz bırakıldı,” dedi.

Emin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, açıklamasında; “Hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz akşamı gördüğümüz gibi birlikte olduğumuz sürece bu ülkeye kimse zarar veremeyecektir. Ülkesini, bayrağını ve devletini korumak için canını hiçe sayarak meydanları dolduran halkımızı yürekten tebrik ediyorum. Bu uğurda hayatını kaybederek şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum,” sözlerine yer verdi.

Hain darbe girişimine tek yürek olarak cevap verilmesinin ve meydanlara çıkarak millî iradeye sahip çıkılmasının, bir Türk vatandaşı olarak kendisini gururlandırdığını vurgulayan Emin Üstün, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde şunları kaydetti:

“Ülkenin bütünlüğü ve refahı için tek yumruk olmayı başarabilen tüm vatandaşlarımızı ve bu uğurda korkusuzca meydanlara çıkan, kendisini tankların önüne atan, uçaklar kalkamasın diye tarlasını yakan, darbeciler geçemesin diye özel aracını yola bırakan ve bu milletin parlak geleceğine gölge düşürmek isteyenlere büyük bir kahramanlıkla karşı koyan herkesi tarih boyunca bu millet anacaktır. 15 Temmuz 2016 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın halka seslenişiyle kendisini ülkesinin müdafaası için meydanlara çıkan milletimize teşekkür ediyoruz. Bu elim olaylar neticesinde şehit düşmüş vatan evlatlarına Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de şükranlarımızı arz ediyoruz. Daha güzel yarınlar için verdikleri mücadelenin, gerçek hayat olan; ebedi alemde daha güzel makamlar olarak karşılarına çıkmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz. Unutulmamalıdır ki 15 Temmuz birliğin zaferi olmuştur, Elbirliği ile daha müreffeh yarınlara…”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir