Bodrum Marina’nın Doğan Holding’den alındığı iddia ediliyor

Doğan Holding’in işlettiği Milta Bodrum Marina’nın sözleşmesinin Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından feshettiği öne sürüldü.

Sabah’ta yayımlanan habere göre, Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün, Doğan Holding'in 17 yıldır işlettiği Milta Bodrum Marina'nın sözleşmesini tek taraflı feshettiği öne sürüldü. Bodrum Gündem gazetesi internet sitesinin kaynak gösterildiği haberde, iptal gerekçesinin kıyıda protokole ve projeye aykırı yapılaşmaya gidildiği belirtildi.

Habere göre, Doğan Holding'in 1999'dan bu yana işlettiği Milta Bodrum Marina'da inceleme yapan Milli Emlak Genel Müdürlüğü müfettişleri, marina içindeki kıyı yapılarının sözleşmeye, mevcut plan ve projelere aykırı olduğunu tespit etti. Genel Müdürlük, müfettiş raporu üzerine sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetti.

Doğan Holding sözleşmenin uzatılmasını istedi

Doğan Holding’in ise bu gelişme üzenine, Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne eksiklikleri gidereceğini bildiren ve sözleşmenin yeniden uzatılmasını isteyen bir dilekçe sunduğu gelen bilgiler arasında. Ancak Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün dilekçeyi incelemeye aldığı ve henüz sözleşmenin yenilenip yenilenmeyeceğine dair bir karara varmadığı belirtiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir