Yeşil Yaka Su projesi 472 villadan oluşacak

Mesa Mesken Sanayii A.Ş. ile Nurol İnşaat ve Tic. A.Ş.’nin birlikte geliştirdiği Yeşil Yaka projesinin ikinci etabı olan Su’da 472 villa inşa edilecek.

Mesa Mesken ve Nurol İnşaat’ın Büyükçekmece Karaağaç Mahallesi’nde geliştirdiği Yeşil Yaka projesinde ikinci etap için harekete geçildi. Ortaklığın geliştirdiği Yeşilyaka Koru Etabı’nda 173 villadan sonra Yeşilyaka Su Etabı’nda da 472 villa inşa edilecek. En başta 147 villa olarak projelendirilen etapta daha sonra kapasite artışına gidilerek 472 adede çıkarıldı.

Projede konutlara ek olarak bir ticari alan ve 1 sosyal tesise yer verilecek. Nurol İnşaat’ın resmi sitesinde yaptığı açıklamaya göre 472 villanın 203 adedi inşa aşamasında bulunuyor. 2019 ağustosta başlanan inşaat çalışmalarının 2021 yılı Aralık ayında tamamlanarak iskâna açılması düşünüyor.

Bir milyon metrekarelik arsası üzerinde

Toplam 1 milyon metrekarelik arsa üzerinde geliştirilen Yeşil Yaka’nın Su Etabı 625 bin 383 metrekarelik kısmı kullanacak. Projede 150 bin 682 metrekare kapalı alanı, 157 bin 285 metrekare villa bahçelerinin yeşil alanı ve toplamda villa bahçeleri dahil 555 bin 707metrekare yeşil alan olacak. Arsanın mülkiyeti Mesa Mesken ve Nurol’a ait bulunuyor.

152 milyon liralık maliyet

Karaağaç Mahallesi, f21d17b2c pafta, 155 ada, 6 parsel Büyükçekmece İstanbul adresinde geliştirilen projenin 152 milyon 795 bin 449 TL’lik bir yatırım maliyeti bulunuyor.

Nerede?

Büyükçekmece’deki proje alanının doğusunda Beylikdüzü ve Esenyurt, batısında Silivri, kuzeyinde Çatalca ve Arnavutköy, güneyde de Marmara Denizi yer alıyor. Ayrıca projenin yer alacağı arazinin merkezi konumu, ulaşım rahatlığı, çevrenin yüksek ticari potansiyeli, müşteri celbi ve reklam kabiliyeti projenin değerini arttıracağı düşünülüyor.

Gerçekleştirilmesi planlanan proje ile istihdam sağlanacak olup, hem bölgeye canlılık kazandırması hem de bölge ve ülke ekonomisine önemli katkıda bulunulacağı planlanıyor. Projenin hayata geçmesi ile birlikte her bir konutta (villa) ikamet edecek kişi sayısı ortalama 4 olacağı kabulü ile; 472 adet konutta 1.888 kişinin ikamet edeceği tahmin ediliyor.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler