Yeni Siteler projesine Başkent iş dünyasından tam not

Ankara Siteler’i yaklaşık 8 kilometrelik bir cadde-fuar merkezi olarak düzenlenmesini öngören projeye iş dünyası ve STK’lar tam not verdi.

Altyapı sıkıntıları nedeniyle Türk mobilya sektöründeki değerini kaybeden, Ankara Siteler’in yeniden düzenlenmesini öngören projenin mimarı, Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) Genel Sekreteri, Q’ZENS Furniture&Interior Design ortaklarından Yılmaz Doğan, projenin Başkent iş dünyası ve sivil toplum örgütlerinden (STK) büyük beğeni topladığını söyledi.

Projenin Siteler esnafı tarafından da çok beğenildiğini ifade eden Doğan, Siteler’i Avrupa’nın mobilya üssü haline getirecek cadde- fuar merkezi projesiyle bölgenin yalnızca mobilya satan bir görevi olmayacağını, sektöre yönelik sorumlulukların da üstlenileceğini kaydetti.

8 kilometre cepheli proje

Proje ile Siteler’in 4’üncü Kolordu’nun bulunduğu araziyle beraber, Turgut Özal Bulvarı, Bostancık Caddesi ve sanayinin mevcut 2,20 kilometrelik cephesi ile yaklaşık 8 kilometre cepheyi bulan alanda yeniden kurgulanacağını belirten Yılmaz Doğan, “Küçük, orta ve büyük ölçekte 450’den fazla mağazaya ev sahipliği yapabilecek ‘yeni Siteler’, bir kültür ve eğitim merkezi olarak da hizmet verecek” dedi.

4 milyon metrekarelik dev kompleks

Mobilya sektörünün çözüm bekleyen kalifiye eleman sorununun, burada verilebilecek eğitimlerle çözülebileceğine de işaret eden Doğan, böylece yeni istihdam alanları oluşturulabileceğini de vurguladı. Aynı zamanda büyük bir fuar merkezi olarak da hizmet verebilecek 4 milyon metrekare büyüklüğündeki bu dev kompleksin üretim tesislerine de ev sahipliği yapabileceğini anlatan Doğan “Siteler’i eski hareketli günlerine, modern kurgular ve sektörün sorunlarını da çözebilecek çalışmalarla döndürebileceğimize yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler