Yemeksepeti Park görenin aklını başından alıyor

Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın’ın yeni projesi Yemeksepeti Park’ı gezen Ayşe Arman, 510 kişinin çalıştığı ofisi anlattı.

Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın’ın kurduğu yeni Yemeksepeti Park, İstanbul Levent’in merkezi bir konumunda yer alıyor. Nevzat Aydın’ın satın almadan kiraladığı binada 510 kişi çalışıyor. 8 uyku odasının bulunduğu, binanın dekorasyonu 6 milyon dolar harcanarak 8 ayda tamamlanmış. İstanbul-Levent’te 10 bin m2’lik ferah bir alanda keyifle çalışma imkânı sunan ofisin tasarımı ise Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık'a ait.

“Görenin gerçekten dibi düşer”

Diyen Arman, Yemeksepetipark’ı “Çalışanların, home-ofis yerine ev konforunda ofis deneyimi yaşayabilecekler bir yer” diye tarif ediyor. Çünkü kapılar, duvarlar şeffaf ve duvarlarda müthiş sanat eserleri asılı. Toplam sekiz tane uyku odasının bulunduğu of iste günün her saatinde çalışanlar tarafından kısa bir uyku molası için kullanılabiliyor.

Restoranlar arasındaki köprü

Buna ilaveten ofiste bilgisayar oyunu oynayabileceğiniz odalar, spor salonu, yoga ve pilates yapabileceğiniz alanlar, salıncaklar, bilardo masası, masa tenisi, satranç, PlayStation odası gibi herkesin zevkine göre dinlenebileceği yerler var. Bütün çalışanlar, tanesi 1200 euro olan dünyanın en pahalı sandalyelerinde oturuyor.

Ve beş kat boyunca devam eden köprüler var. Her köprü kendi bulunduğu katın uyku odasına bağlanıyor ve dünyanın en ünlü filmlerinde yer alan Khazad-Dum, Cassandra, Kwai gibi köprülerin isimlerini taşıyor. Çünkü Yemeksepeti’nin 15 bin restoranla ayda sekiz milyon kullanıcı arasında köprü kurduğuna inanılıyor.

Türkiye’nin Google’ı mı?”

Bu soruya Aydın “öyle bir örnek almışlığımız yok” diye cevap veriyor. Ama aynı kafadan hareket ettiğini de kabul ediyor. insanların daha rahat bir ortamda çalışabildikleri, birbirleriyle daha rahat iletişim kurdukları, bir ev ortamı olmasını isteyen Aydın, işyerini “Her şeyin son derece şeffaf şekilde gözler önünde olduğu bir ofis. Daha bir kolej havasında, start-up havasında... Gerçi 510 kişinin çalıştığı bir yeri ‘start-up’ diye nitelendirmek mümkün değil ama olabildiğince heyecanımızı, dinamizmimizi yansıttığımız bir yer yaratmaya çalıştık.” diye tarif ediyor.

“Çalışanların rahatı ve sağlığı çok önemli” diyen Aydın “Biz ofiste ev ortamı yaratmaya çalışıyoruz. Çünkü bizimki gibi işlerde, evde çalışmanın verimli bir alternatif olmadığına inanıyoruz. Bana biraz hüzünlü gibi de geliyor evde tek başına otur, çalış falan. Bizde öyle 09.00-18.00 bir çalışma sistemi de yok.” diyerek Yemeksepetipark’taki çalışma esaslarına değiniyor.
Gelecekte ofis yerine çalışma yerlerinin kalacağını düşünen Aydın, ev gibi ofis ortamından yana...

Ayşe Arman-Hürriyet

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler