Vodafone Arena'nın yeni çatısı taraftarı karıştırdı

Mimar Bünyamin Derman'ın çizdiği Beşiktaş Vodafone Arena'nın çatısında kullanılan malzemeye taraftardan itiraz var.

Beşiktaş'ta Çarşı bir kere daha karıştı. Taraftarın umudu olan ve büyük bir beklenti ile açılışını bekledikleri Vodafone Arena'ının çatısına döşenen malzeme hayal kırıklığına uğrattı. Hürriyet'in haberine göre projede gösterilen çatı kaplamasının uygulama ile  aynı olmadığı iddia ediliyor.

Vodafone Arena çatısının şeffaf olmaması sosyal medyada tartışma konusu oldu. Çünkü, stadın bugüne kadar yapılan tanıtımlarında ve internet sitesinde çatı 'komple şeffaf' bir malzeme idi olarak gösteriliyordu. Ancak yapılmakta olan çatı membran malzeme ile kaplanıyor. Yani maketlerde olduğu gibi tepeden bakıldığında tribünleri göstermiyor. Birde tanıtımlarda göründüğü gibi düz değil, bombeli bir yapıya sahip bulunuyor.  Stat müdürü İhsan Coşkun ile yaptığı açıklamada sponsor firmanın kendine göre farklı imajlar kullanmış olabileceğini ama kendilerinin 2013'te ilan edilen projeyi uyguladıklarını dile getiriyor.

Açılışa Cumhurbaşkanı Erdoğan gelecek

Öte yandan heyecanlı bekleyiş sürerken Vodafone Arena’nın açılış Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak. Klüp yönetimi stadın açılışını, kulübün kuruluş tarihi olarak görülen 19.03’te yani Mart ayının 19’unda yapmayı hedefliyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler