Urtim ilk yerli tribününü üretti

Türk kalıp ve iskele sektörünün öncü firması Urtim, ilk yerli tribün sistemini üretti. Ürünler piyasada Urtim Scafset Event Tribün olarak yer alacak.

Türk kalıp ve iskele sektörünün öncü firması Urtim, ilk yerli tribün sistemini üretti. Urtim Scafset Event Tribün Sistemleri ile pazardaki yerlerini aldıklarını vurgulayan Urtim Kalıp ve İskele Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Urfalılar, ürünün malzeme kalitesi, uzman işçiliği ve sağlamlığı ile Türkiye’nin ilk yerli üretim etkinlik tribün sistemi olma özelliğini taşıdığını belirtti.

Referansları arasında Tekfen İnşaat’ın Tüpraş Rafineri Projesi, Dia Holding ve IC İnşaat’ın ortak projesi Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Gürsoy Grup’un Çamlıca Camii ve Giresun Stadyumu ile Tekfen, Gemsan, Günkon, IOT Vito ve İlk İnşaat’ın farklı fazlarını gerçekleştirdikleri Star Rafinerisi, Rönesans İnşaat’ın Yamal LNG Tesisleri projesi gibi birçok proje yer alan Urtim, ilk yeri tribün sistemi olan Scafset Event ile bu pazardaki yerini aldı. URTİM Scafset Event Tribün sistemleri hafifliği, modüler yapısı, hızlı ve kolay monte edilebilirliği ile farklı mekanlarda her türlü ihtiyaca uygun çözümler sunuyor.

İlk Vadistanbul’a kuruldu

Urtim olarak sektörde yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini aktaran Urfalılar, “Tribün sistemlerimiz, her zeminde sağlamlığı ve konforu ile ekonomik kullanım şartları sağlıyor. Vadİstanbul Açıkhava Konserleri’nin yapıldığı iki bin 156 kişilik tribünleri kurduk. Sistemimiz ilk kez burada kullanıldı. Kurulan tribün sistemimiz 5 ana merdiven girişi ve 8 koridoru ile yaklaşık 10.5 metre yükseklikte. Projeden son derece olumlu geri dönüşler aldık. Daha öncesinde bu sistem ithal edilip ülkemizde kullanılıyordu. Ürünümüzü ihraç etme hedefimiz bulunuyor. Hem yurt içi hem de yurt dışında proje sayılarımızı ileride daha da artıracağız.” dedi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler