Ural Havayolları Bodrum’dan Moskova’ya uçuşa başladı

Rusya merkezli Ural Havayolları Milas Bodrum Havalimanı’ndan Moskova Domodedovo uçuşlarına başladı.

Turizmin gelişmesi ve Rusya Türkiye arasındaki dostluğun güçlenmesi için bir destekte Rusya merkezli Ural Hava Yolları'ndan geldi. Şirket, havalimanı işletmeciliğinde Türkiye’nin küresel markası olan TAV Havalimanları tarafından işletilen Milas-Bodrum Havalimanı’na seferlere başladı.

Moskova Domodedovo ile Bodrum Havalimanı 25 Ağustos Perşembe günü saat 12:00’de Airbus A321 ile gerçekleşen ilk uçuş için apronda su takı töreni yapıldı. Bodrum’a gelen 200 yolcu ve uçuş ekibi TAV Milas Bodrum yetkilileri tarafından çiçeklerle karşılandı.

Yapılan törene Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Milas-Bodrum Havalimanı DHMİ Başmüdür Yardımcısı Engin Zırhlıoğlu, Milas-Bodrum Havalimanı Emniyet Şube Müdürü Yakup Püsküllü, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Haluk Baş, TAV Milas Bodrum İşletme Koordinatörü İclal Kayaoğlu, Havaş İstasyon Müdürü Fatma Abatay, Ural Havayolları uçuş ekibi ve yolcular katıldı.

Uran_2

TAV Milas Bodrum İşletme Koordinatörü İclal Kayaoğlu yaptığı açıklamada Milas–Bodrum Havalimanı'nın işletmesini devraldıktan sonra destinasyonlarını genişletmek için çalışmaları hızlandırdıklarını kaydetti. Kayaoğlu, Bodrum’dan özellikle yurt dışına direkt uçuşlar artırılması için yerel yönetim ve STK’larla işbirliği yaptıklarını kaydetti.

Bodrum_Ural_4-(1)Ural Havayolları uçuşları 25 Ağustos-16 Ekim 2016 tarihleri arasında Perşembe, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada üç gün Milas-Bodrum ve Moskova Domodedovo arasında karşılıklı direkt uçuşlar şeklinde düzenledi.

Milas-Bodrum Havalimanı’ndan iç ve dış hatlarda toplam 53 havayolu şirketiyle 26 ülkede 80 destinasyona uçuş gerçekleşiyor. Milas-Bodrum Havalimanı 2015 yılında 3,9 milyon yolcuya hizmet sunarken 26 binden fazla uçuşa ev sahipliği yaptı.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler