Ünlüler kazançlarını en çok neye harcıyor?

Takvim Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan Özgür Aras, ünlülerin paralarını nereye harcadıklarını derledi. Tabi yatırımların başında gayrimenkul geliyor…

Hiç merak ettiniz mi? Ünlü isimlerin en çok neye para harcadığını sizler için derledim...

Ata Demirer'in Avrupa Yakasında canlandırdığı 'Volkan' karakterinin mesajlarla süslü tişörtleri vardı. Demirer de tam bir tişört bağımlısı... Komedyen, "Hiçbir şeye para harcamam; ama buna harcarım. Yüzlerce tişörtüm var" diyor.

Bülent Ersoy'un merakı ise en masraflı olanlardan. İri taşlı takılarıyla her ortamda ilgiyi üzerine toplamayı başaran sanatçı, bu tutkusu için yüz binlerce lirayı gözden çıkarabilecek kadar gözü kara.

Ünlü isimler, kazançlarını çeşitli sektörlerde de değerlendiriyor. Pek çok kişi parasını emlaktan inşaata, gıda sektöründen eğlence hayatına kadar farklı iş alanlarına yatırıyor. Gayrimenkul yatırımlarıyla hatırı sayılır bir servetin sahibi olan Emrah'ın Twitter'dan 5 milyon dolarlık hisse aldığı; hatta kârının tamamını bu kez Facebook'a yatırdığını duymuştum.

Kebap ve lahmacun kralı

İbrahim Tatlıses'in Tatlıses Çiğ Köfte dükkanlarının yanı sıra İstanbul Seyrantepe ve İzmir'de de kebap salonları var. Tatlıses, Türkiye'nin her yerindeki lahmacun salonlarına adını veriyor. Ve kendisi, ünlülere iş dışında para kazanacakları yeni mecraların kapılarının açılmasında da öncü...

Sanatçılar arasında yıllardır kazancını en doğru yatırım aracı olarak gördükleri gayrimenkulde değerlendirenler de var. Sibel Can, gayrimenkul yatırımında ilk sırada yer alıyor. 25 yıldır sahnelerde olan Can'ın İstanbul'un çeşitli yerlerinde 50 civarında dairesi olduğu biliniyor. Ayrıca Nakkaştepe, Beykoz, Levent ve Bodrum'da evi olan sanatçının Miami'nin William's Adasında da bir evi var.

Emlakçılara taş çıkarıyor

Kenan İmirzalıoğlu ise bir nevi emlakçılık yapıyor. Ünlü oyuncunun özel bir ekiple Tarlabaşı, Cihangir ve Balat civarında çok sayıda eski binayı satın aldığı konuşuluyor. Oyuncu, bu binaları restore edip kiraya veriyor.

Ünlü oyuncu Necati Şaşmaz da tam bir gayrimenkul zengini. Şaşmaz’ın Ataşehir konutlarında 50 dairesi ve bir süper marketi olduğu; ayrıca Şişli Bomonti'de bir rezidanstan 18 daire aldığı kulağıma gelmişti.

Kıvanç Tatlıtuğ da gayrimenkul zenginleri arasına girmeye aday.

Tatlıtuğ'un Göcek'te 700 bin dolar değerinde bir evi, Gümüşsuyu'nda deniz manzaralı dairesi, Samandıra'daki bir sitede 1 milyon 500 bin TL değerinde villası, Bağdat Caddesinden 3 milyon dolara satın aldığı üç dükkanı olduğunu ve İstanbul Çekmeköy'deki lüks bir siteden iki daire daha satın aldığını duymuştum. Parasının kıymetini bilen herkese bayılıyorum. Sonuçta kazanıyorlar ve istedikleri gibi harcamak tabii ki onların hakkı. Allah daha çok versin. Kalbi güzel olan herkesin çarşısı pazar olsun.

Özgür Aras-Takvim

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler