Üçüncü havalimanı MIPIM Mega Proje Ödülü’ne aday oldu

İstanbul’un üçüncü havalimanı projesi, MIPIM’de ‘Geleceğin En İyi Mega Projesi Ödülü’ne jüri önerisiyle kısa listeden aday oldu.

Dünyanın en önemli gayrimenkul fuarları arasında gösterilen MIPIM Fuarı kapsamında verilen MIPIM Ödülleri’nde dünyanın lider projelerini ödüllendirmek üzere belirlenen kısa liste açıklandı. Listeye İGA Havalimanları tarafından inşa İstanbul’un yeni havalimanı projesi de girdi. İstanbul Yeni Havalimanı Projesi’nin konsept tasarımı Grimshaw ve Nordic firmaları, detay tasarımı ise Scott Brownrigg firması tarafından geliştirildi. 

42 ülkeden 230 proje başvurdu

Bu yıl 42 ülkeden 230 projenin başvurduğu ödüller için kısa listede, her kategoriden 4 proje olmak üzere toplam 11 kategoriden 44 proje yer aldı. İstanbul Yeni Havalimanı Projesi, ‘Geleceğin En İyi Mega Projesi’ kategorisinde listede kendine yer buldu. Tüm kategorilerin kazananları, 15 - 17 Mart 2016 tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleşecek MIPIM Fuarı ziyaretçilerinin katılımıyla yapılan son oylamada belirlenecek. 

Halk oylaması devam ediyor

Ayrıca fuar öncesi bir diğer oylamayla tüm aday projeler ‘Halkın Seçimi’ olmak için yarışacak. http://mipim-peoples-choice-award.com/ adresi üzerinden yapılacak oylama için 12 Şubat - 14 Mart 2016 tarihleri arasında oy verebilecek. Halkoyuyla belirlenen bu ödülün sahibi, 17 Mart’ta MIPIM Fuarı’nda açıklanacak. 

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler