Turyap 31’inci yaşını kutladı

Türkiye’nin ilk yerli emlak zinciri olan Turyap, 31’inci kuruluş yıldönümünü 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramı ile birlikte kutladı.

31’inci yıldönümünde temsilcileri ile Antalya’da bir araya gelen Turyap, yeni yaşını Cumhuriyet Bayramı ile birlikte kutladı. Turyap Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, 1985 yılında kurulan Turyap’ın Cumhuriyet’in iş dünyasında emlakçılığın aydınlık yüzünü temsil ettiğini belirterek o güne değin oluşan olumsuz imajı yıkmanın hiç de kolay olmadığını ancak mesleğin bugün geldiği noktadan memnuniyet duyduklarını söyledi.

turyap-yildonum-2

İlkleri gerçekleştirdi

Türkiye genelinde 350’ye yakın ofisi bulunan Turyap, ilk AVM’lerin, ilk markalı konut projelerinin, turizm, sağlık, bankacılık, eğitim ve öğrenim, eğlenceve spor gibi yatırımların ilk aşamasında aktif rol aldı. Gayrimenkullerin şeffaf bir ortamda satışı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), TÜPRAŞ, İmar Bankası, Emlak Bankası, Türk Ticaret Bankası, Oyakbank ve HSBC gibi kurum ve kuruluşlar adına müzayedeler düzenleyen Turyap, kimi zaman da İstanbul Durusupark, İzmir Foçaköy, Ankara Golfkent arsalarının satışı gibi büyük ölçekli pazarlama işlerini üstlendi.

Ses getiren işler yaptı

Turyap 31 yılda Mersin Metropol Plaza, Kadir Has Alışveriş Merkezi, Çamlıca Konakları, Maslak’taki Jumbo binalarının Tekstilbank’a, Öztiryakiler binalarının Akbank’a satışı, Vodafone Genel Müdürlük binasının kiralanması, Erol Aksoy Yalısı’nın satışı gibi kamuoyunda ses getiren işlere de imza attı. Emlak Gazetesi adıyla sektörün ilk seri ilan gazetesini yayınlayan Turyap, İstanbul Ticaret OdasıEmlak Müşavirleri Meslek Komitesi, Uluslararası Emlak Yatırımcıları Danışmanları ve Acentaları Birliği gibi mesleki örgütlerin içinde yer adı.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler