Türkiye de 9 konut bitcoin ile satıldı

Antalya Homes Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Tekçe, “İki binden fazla yabancıyı ülkemizde ev sahibi yaptık. 2018 yılında Bitcoin ile 9 konut sattık.” diye konuştu.

Son 1 yılda Bitcoin başta olmak üzere, birçok sanal para biriminde yaşanan değer kaybına rağmen, araştırma şirketi Statista'nın verilerine göre kripto para cüzdanı sahiplerinin sayısı son bir yılda yüzde 32 arttı.

Otomotiv, seyahat ve bilişim gibi birçok sektörde kullanımı yaygınlaşan kripto paraların kullanımı, gayrimenkul sektöründe de artıyor. Birçok yabancı yatırımcıya ev sahipliği yapan Türkiye'de de kripto parayla konut alınabiliyor. Kripto paralarla yapılan ödemelerde kur kaybı olmadan daha güvenilir ve hızlı işlem yapıldığını belirten Antalya Homes Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Tekçe, "Bugüne kadar iki binden fazla yabancıyı ülkemizde ev sahibi yaptık. 2018 yılında Bitcoin ile 9 konut sattık" diye konuştu.

Türkiye'de, yabancıya konut satışında BTC'nin yanı sıra Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG), Litecoin (LTC), Tether (USDT) ve Stellar (XLM) kabul ediliyor.

Milli Gazete

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler