Tüm Yönleriyle İmar Barışı Çalıştayı 7 Haziran’da

Tüm Yönleriyle İmar Barışı Çalıştayı 7 Haziran 2018 Perşembe günü Dedeman İstanbul Gayrettepe’de gerçekleşecek.

Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü tarafından düzenlenen ve Management Plus tarafından organize edilen Tüm Yönleriyle İmar Barışı Çalıştayı 7 Haziran 2018 Perşembe günü Dedeman İstanbul Gayrettepe'de gerçekleşecek.

Moderatörlüğünü Management Plus Genel Müdürü Haldun Ersen' in yapacağı çalıştaya, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel, TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, İmpo İmar Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Oflaz da konuşmacı olarak katılacak.

7143 Sayılı Torba Kanun içerisinde imar barışı ile ilgili hükümlerin yayımlandığını belirten Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel, “Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı bina affı ya da barışı olarak nitelenebilecek bu yasa aslında tek bir maddeden oluşuyor. Çalıştay kapsamında, bu yasa gayrimenkul ve kent hukukuna ne getiriyor, bu hükümler bina ve arsa sahiplerini nasıl etkileyecek, kentsel dönüşüme hangi yönde katkı sunacak gibi temel konuları ele alacağız.

Ayrıca, arsaların ve binaların durumu, hangi kaçak ya da izinsiz yapıların etkileneceği, yapı kayıt belgesinin hukuksal niteliği, orman alanlarındaki binaların nasıl etkileneceği, kentsel dönüşüm süreci, Boğaziçi mahallelerindeki hangi alanların kapsam içinde olacağı ve tarihi yarımadanın süreçten ne kadar etkileneceğini çalıştay da konuşacağız” dedi.

7 Haziran 2018 Perşembe
Dedeman İstanbul Gayrettepe
10.00

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler