Trabzon Limanı borsada işlem görmeye başladı

Türkiye’nin halka arz edilen ilk limanı olan Trabzon Limanı, Bilim ve Sanayi Bakanı Faruk Özlü’nün gong törenine katılımıyla borsada işlem görmeye başladı.

Trabzon Limanı bugün borsada gerçekleşen gong töreni ile TLMAN koduyla işlem görmeye başladı. Borsaya giriş seramonisinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Albayrak, Albayrak Grubu CEO’su Dr. Ömer Bolat, Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş. Genel Müdürü Muzaffer Ermiş ve Deniz Yatırım Genel Müdürü Melih Akosman katıldı.

İlk olma özelliğini taşıyor

Gong töreni sonrası konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "2018 yılının ilk halkı arzı olan İstanbul Limanın halkı arzını büyük memnuniyet duyuyorum. Albayrak gurubuna teşekkür ediyorum. Bu halka arz liman işletmeciliği açısından bir ilk olma özelliği taşımaktadır" dedi.

Özlü, "Albayrak Gurubu Trabzon Limanı'nda bir farkı ortaya koymuş, liman kapasitesini 4 milyon tondan 10 milyon tona çıkarmıştır. Dış ticaret hacmimizin büyük çoğunluğu limanlarla sağlanıyor" ifadelerini kullandı.

"Albayrak Gurubu'na başarılar diliyorum"

Bakan Özlü, "Türkiye Karadeniz'de Akdeniz'de Marmara'da modern limanlarıyla göz dolduruyor. Türkiye'nin büyümesinin arkasındaki en unsur güven ve istikrardır. Trabzon Liman İşletmelerinin borsamıza yatırımcılarımıza ve ülkemize bereket getirmesini diliyorum. Albayrak Gurubu'na çıktığı bu hayırlı yolda başarılar diliyorum" açıklamasında bulundu.

Hisse işlem hacminde ilk sırada yer alıyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler