TOKİ’den yeni konut fırsatları geliyor

TOKİ’den yeni konut fırsatları geliyor. Türkiye’nin farklı illerinde inşa edilmiş alt ve orta gelir grubuna yönelik konutları satışa sunacak.

TOKİ‘den  gelen açık satış sistemi ile vatandaşları ev sahibi yapmaya devam ediyor. Bu anlamda geçtiğimiz günlerde Manisa’da TOKİ ile Yunusemre Belediyesi tarafından ortak bir çalışma sonucunda inşa edilen 5 bin 500 konutluk projenin 500 adetlik kısmı için hak sahipliği sözleşmelerinin imzalanmadığı belirlendi.

Belli periyotlarla açıklama yapılıyor

Bilindiği üzere Toplu Konut İdaresi (TOKİ) belirli tarihler aralığında uygun fiyatlı daireleri satışa çıkarıyor. Son olarak Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Türkiye’nin farklı illerinde inşa edilmiş alt ve orta gelir grubuna yönelik konutları satışa sunacak.

Açık satış yöntemi ile satışa çıkarılan evleri almak isteyenler TOKİ’ye başvuru yapabiliyor. Açık Artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından yürütülecek.

Yeni fırsatlar duyuruluyor

TOKİ’den yeni fırsatlar duyurulmaya devam ediyor. Her yıl on binlerce kişiyi uygun fiyatlarla konut sahibi yapan TOKİ yüzlerce daireyi satışa sundu. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı uygun fiyatlarla satışlara başlayacak. Açık satış yöntemi ile satışa çıkarılan evleri almak isteyenler TOKİ’den bilgi alabiliyor. Önümüzdeki aylara kadar çeşitli illerde satışlar devam ediyor. İdaremiz mülkiyetinde bulunan 160 adet konut 17 Haziran 2020 tarihinde ve 180 adet işyeri 18 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilecek Açık Artırma (teklif alma) ile satışa sunuluyor.

Takvim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir