TOKİ’den Uşak Karahallı’ya 383 konut

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Uşak Karahallı’ya 383 adet konut ve sosyal donatı alanlarından oluşan yeni bir proje inşa ediyor.

TOKİ Uşak Karahallı Evleri 383 konut, 4 dükkan ve 1adet camii inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesinden oluşan yeni bir proje için harekete geçti. Projenin maliyeti 44 milyon 632 bin 432 TL olarak hesaplandı.

Uşak Karahallı’de geliştirilen proje Dere Mahallesi Mevkii’nde 57 bin 91 metrekarelik arsa üzerinde geliştiriliyor. 20 blokta yer alan 383 konuta ilaveten 4 dükkan ve 1 camii de projede yer alacak. Proje kapsamında konutlar için 277 araç kapasiteli açık otopark yapılacak. İskandan sonra projede 1532 kişinin oturacağı hesaplanıyor.

Halen boş arazi vasfında olan proje alanı araziler kamulaştırılarak imara açıldı. Proje alanının batısında karayolu geçerken, doğusunda, kuzeyinde ve güneyinde hazine arazisi ve tarım alanları bulunuyor. Faaliyet alanına en yakın konut, alana yaklaşık 100 metre mesafede bulunuyor. Alana 30 metre mesafede bir dokuma atölyesi yer alıyor. Projenin inşa sürecinin 2020 yılı Aralık ayı gibi tamamlanması planlanıyor.

Nasıl gidilir?

Uşak-Denizli Yolu üzerinden Denizli yönüne doğru gidilir. Yaklaşık 39 km sonra Karahallı Kavşağından sağa dönülür. Yol boyunca yaklaşık 18 km devam edilir ve aynı istikametteki Vatan Caddesine girilir. Cadde boyu 3 km devam edilir ve yol ayrımında sola dönülerek Adnan Menderes caddesine geçiş yapılır. Cadde boyu 1,5 ilerlenir. Proje alanı yolun sol tarafında yer almaktadır.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler