TOKİ’den peşin ödeyene yüzde 20 indirim kampanyası

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), her yıl yaptığı peşin ödeyene yüzde 20 indirim kampanyasını bu yılda tekrarlıyor.

Konut alıp taksitlere devam edenlere TOKİ'den yüzde 20'lik indirim kampanyası geldi. Borcunu ödeyerek tapusunu hemen almak isteyenlere seçenek sunan TOKİ, konut ve işyeri alıcılarının beklediği indirim kampanyası uçun harekete geçti. Kampanya için başvurular 22 Ağustos - 30 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacak.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı M. Ergün Turan, yaptığı açıklamada gelen yoğun talebi değerlendirerek böyle bir kampanyanın startını verdiklerini ifade etti. Turan, "İndirim kampanyasından yararlanmak isteyenler 22 Ağustos - 30 Eylül 2016 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuru yapsınlar. Eğer gecikirlerse yüzde 20'lik indirimden faydalanamazlar" diye konuştu.

Kuruma başka borç olmamalı

Kampanyadan yararlanmak isteyenlerin yapması gerekenleri sıralayan Turan, "Başvuru tarihinde aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor. Birde bu kampanyadan satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve işyerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi bir yıldan az kalanlar da bu indirimden yararlanamayacaklar. Şuanda bu kapsamda 174 bin 441 konut ve bin 379 işyeri bulunuyor"" diye konuştu.

toki.gov.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler