TOKİ’den Manisa Yunusemre’ye mahalle konseptinde 775 konut

TOKİ tarafından Manisa’nın Yunusemre İlçesi Akgedik Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan 775 konutun ihalesi yapıldı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Manisa’nın Yunusemre İlçesi Akgedik Mahallesi’nde inşa edilecek 775 konutun ihalesi yapıldı.

3 Ağustos Perşembe günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca 12 derslikli ilköğretim okulu, 12 derslikli ortaokul, 9 dükkân, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer alıyor.

Toplamda bin 624 konut yapılacak

Projede yükseklikleri zemin+2, 3, 4 olan konutlar 1+1, 2+1 ve 3+1 planında inşa edilecek.

Manisa Akgedik projesi 1. etap kapsamında 1.101 konut tamamlanma aşamasına geldi. 1.523 konuttan oluşan 2. etapta 1. kısım 748 konutun ihalesi mayıs ayında yapılarak inşaatına başlanıldı.

Kente değer katacak

Mahalle konseptli projede, yerleşim alanı dükkânları, camisi, okulları, meydanları, parkları, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.

Konutların dış cephelerinde geleneksel mimari yapı elemanları yalın bir dille ele alınarak, projeye ait mimari bir kimlik oluşturuldu. Bahçe, rekreasyon ve oyun alanları gibi ihtiyaçların karşılanması için alanda iç avlular, yapılar arasında kalan yeşil alanlar fonksiyel hale getirildi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler