TOKİ’den İzmir Kemalpaşa’ya yeni cazibe merkezi

TOKİ’nin İzmir Kemalpaşa’ya inşa edeceği 679 konut, 22 iş yeri, 16 derslikli ilköğretim ve ortaöğretim okulu, cami ve altyapı işinin ihalesi yapıldı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İzmir’in Kemalpaşa İlçesi Çambel Mevkii’nde inşa edilecek 679 konutun ihalesi yapıldı. 28 Eylül, Perşembe günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca 22 iş yeri, 16 derslikli ilköğretim okulu, 16 derslikli ortaöğretim okulu, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Yükseklikleri zemin+3 ve 4 olan konutların 300’ü 2+1 ve 379’u ise 3+1 planında inşa edilecek.

Projede cephelerde yerel ve modern mimari sentezlendi. Yerleşim alanı projelendirilirken teraslama yapılarak binaların güneşten ve manzaradan yararlanması sağlandı. Mahalle konseptinde tasarlanan projeyle konutların yanı sıra iş yerleri, okulları, spor ve oyun alanları, parkları, peyzajıyla kaliteli bir yaşam alanı oluşturuldu.

Bina cephelerinde modern ve geleneksel mimari sentezlendi. Cephelerde İzmir’in iklimsel özellikleri baz alınarak sıcak renkler seçildi. Geniş pencereler kullanılarak doğal ışık ve havalandırma sağlandı. Zemin kat seviyesinde geleneksel mimariye özgü taş kaplamalar kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir