TOKİ Trabzon Yomra’da Karadeniz manzaralı konut yapacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Trabzon Yomra’da Karadeniz manzaralı 511, konut ve 24 dükkanlı ticaret merkezi yapmak üzere harekete geçti.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Trabzon Yomra Gürsel Mahallesi’nde 511 konut, 24 dükkanlı ticaret merkezi, sosyal donatı ve çevre düzenlemesini içeren yeni bir site kuruyor. Projenin inşa edileceği 4.83 ha (48.3 dönümlük) arsa tapuda G43B03D3D pafta 46 ada ile G43B08A2A pafta 48 adada kayıtlı bulunuyor.

TOKİ Yomra’ya konut yapılacak

TOKİ konutları 1 bodrum, zemin ve 9 normal kattan oluşan 5 bloklu bina ile 1 bodrum, zemin ve 9 normal kattan oluşan B konut tipinde 8 blok olmak üzere 13 bloktan oluşacak. Ticari ünite ise 1 bodrum + zemin ve galeriden oluşurken 24 dükkan yer alacak.

Ortalama 16 ayda tamamlanması planlanan yatırımın 50 senelik bir fonksiyonel ömre sahip olacağı öngörülüyor. Bu süre içerisinde kazı ve hafriyat işlemleri ile üstyapı inşaatı çalışmaları eşzamanlı olarak devam ederken yatırımın tamamlanma süresi mevsim hareketlerine, mali kaynakların özelliğine ve ülke ekonomisine bağlı olarak değişiklik gösterebilecek. Projenin inşaatında 150 kişi istihdam edilirken tamamlandığında 2 bin 555 kişinin ikameti öngörülüyor.

TOKİ her bir konuta 70 bin TL’lik yatırım ayırırken diğer masraflarla birlikte toplam maliyeti 45 milyon 770 bin TL olarak açıkladı.

Proje Alanına en yakın yerleşim yeri 5 metre mesafede yer alıyor. Proje alanına en yakın okul Yomra Anadolu Lisesi olup, proje alanına 240 metre mesafede yer alıyor. En yakın sağlık merkezi olan Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kaşüstü Kampüsü de 3.85 km mesafede bulunuyor.

Dere yatağında yer alan projenin ve doğanın zarar görmemesi için proje alanı ve civarındaki kuru ve baz akışlı dere yataklarına müdahale edilmeyecek. Yatak stabilitesinin ve serbest akışın engellenmemesine dikkat edilecek. Dere yataklarına atık malzemeler bırakılmayacak.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler