TOKİ Silopi ve Diyarbakır’da konut teslimlerine başlıyor

TOKİ Başkanı Turan, Silopi ve Diyarbakır’da yapılan konutların teslimine yılbaşından sonra başlayacaklarını açıkladı.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, terörle mücadele kapsamında evi zarar görenler için Silopi ve Diyarbakır'da TOKİ tarafından yapılan konutların yapılan konutların teslimine yılbaşından sonra başlayacaklarını bildirdi.

AA’nın haberine göre, hain darbe girişimine rağmen TOKİ'nin 2016'da başarılı bir yıl geçirdiğini kaydeden Turan, bu yıl rekor kırarak 64 bin konut ürettiklerini açıkladı. 2017 yılında da 65 bin sosyal konut inşa etmeyi hedeflediklerini kaydeden Turan, 65 bin konutun Türkiye'deki toplam konut üretiminin yaklaşık yüzde 10'una denk geldiğini söyledi. Turan, TOKİ’nin 2023 hedefleri doğrultusunda 500 bin konut inşa etmek için çalıştığını vurguladı.

‘15 bin emekliyi konut sahibi yaptık’

TOKİ’nin 2016’da 15 bin emekliyi konut sahibi yaptığını da dile getiren TOKİ Başkanı Turan, hemen hemen her projenin yüzde 25'inin emeklilere ayrıldığını ve emeklilerimiz için yalına konut projelerin devam ettiğini kaydetti.

Güneydoğu'da terörle mücadele kapsamında evi zarar gören aileler için yapılan konutların bir kısmının da bitmek üzere olduğunu bildiren Ergün Turan, Silopi ve Diyarbakır'dan başlayarak 2017 yılı içinde birçok bölgede konut teslimlerini yapacaklarını açıkladı. Turan “ Silopi'de ve Diyarbakır'da yılbaşından sonra konutların teslimine başlanacak" dedi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler