TOKİ Konya Selçuklu Ardıçlı Evleri yakında başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 160 milyon liralık yatırımla TOKİ Konya Selçuklu Ardıçlı Evleri projesini geliştiriyor.

TOKİ Konya Selçuklu Ardıçlı Evleri için hazırlanan ÇED Raporu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunuldu. Ardıçlı Mahallesi’nde inşa edilecek olan toplu konut projesinin 212 bin 946 metrekarelik arsası, tapuda 646 parselde kayıtlı görünüyor.

1.068 konuttan oluşacak

TOKİ Konya Selçuklu Ardıçlı Evleri 1.068 konut, 8 dükkanlı ticaret merkezi, cami ve çevre düzenlemesinden oluşuyor. İnşaat aşamasında ortalama 80 kişinin çalıştırılması planlanan projenin hafriyat çalışmaları her bölge için farklı zamanlarda yapılacak.

4 bölgeli projede her bir hafriyat çalışması 10 ay sürecek. Herhangi bir bölgenin hafriyat çalışmaları tamamlanmadan diğer bir bölge için hafriyat çalışmalarına başlanmayacak ve toplamda 40 ayda tamamlanacak. Konutlar, inşaat ruhsatlarının alındığı tarihten başlamak üzere en geç 14 ay içinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek.

Proje kapsamında yapılacak olan 1068 konut 5 bölge halinde tasarlandı. Proje genelinde 64 blok yapılacak olup 1. bölge kapsamında 20 blok, 2. bölge kapsamında 15 blok, 3. bölge kapsamında ise 16 blok ve 4. bölge kapsamında 13 blok yapılacak. İhale tarihleri ve çalışmalara başlama tarihi henüz netleşmedi.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler