TOKİ ihaleyi erteledi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) mülkiyetinde bulunan ve Ankara Çankaya Çukurambar semtinde yer alan iki parsel arsanın satışını yeterli katılımcı olmaması nedeniyle erteledi.

TOKİ ihaleyi erteledi ...

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) mülkiyetinde bulunan, Ankara ili Çankaya ilçesi Çukurambar semtinde yer alan, 29101 ada 27 parsel ile 29102 ada 6 parsel de bulunan ve 05.09.2019 tarihinde (bugün) açık artırma yöntemiyle satışa sunulan, toplam 48.354 metrekare büyüklüğüne sahip iki arsaya ilişkin yeterli katılım olmadığından ve rekabet sağlanamadığından satış işlemi
yeniden değerlendirilmek üzere ilerideki bir tarihe erteledi.

Ne olmuştu?

TOKİ’nin 10 Ağustos’ta satışa sunduğu arsaların Atatürk Orman Çiftliği’ne ait olduğu ve satılmaması gerektiği konusunda oluşan kamuoyu baskısı üzerine eylemler yapılmıştı.

Bu gün yeterli katılımcı olmaması nedeniyle ihalesi iptal edilen arsalar Çankaya Çukurambar’da yer alıyor. “Açık Arttırma” yöntemi ile satışa sunulan arsalar 48 bin 354 metrekarelik yüz ölçümüne sahip bulunuyordu.

Eğer ihale gerçekleşse idi ticaret ve konut alanı niteliğinde olan iki arsa toplam 299 milyon 996 bin 510 TL muhammen bedel ve yüzde 25 peşin 48 ay vadeli olarak satılacaktı.

Taşınmazlar Çankaya Çukurambar mevkiinde 29101 ada 27 parsel ile 29102 ada 6 parselde Eskişehir ve Konya otoyolunun yakınında Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nde bulunuyor.

Toplu ulaşım hattının kesiştiği noktada bulunan arsa, ulaşım yollarına yakın olması, bölgenin çeşitliliği, altyapısı tamamlanmış bölgede bulunması ve merkezi konumu itibarıyla dikkat çekiyor.

Açık artırmaya katılacak olan gerçek veya tüzel kişiler, katılım teminatı olarak toplantı öncesinde arsaların her biri için ayrı ayrı 500 bin TL katılım teminatı ödeyecekti.

Satışa sunulan iki arsa KDV’den muaf olup, vade süresince üretici fiyat endeksi (ÜFE) artışına bağlı dönemsel artışlar altı ayda bir en fazla yüzde 6 oranında uygulanacaktı.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler