TOKİ Giresun Bulancak’ta 354 konut yapacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Giresun’da 53,1 milyon TL’lik maliyetle TOKİ Bulancak Evleri projesini hayata geçirmek üzere çalışmalar yapıyor.

Dar ve orta gelir grubundaki vatandaşların ev sahibi olabilmeleri için "50 Bin Sosyal Konut Projesi" lansmanıyla TOKİ tarafından yapılacak olan projelerden olan TOKİ Bulancak Evleri 354 konuttan oluşacak. Tapuda 1026 ada 101 parselde kayıtlı olan arsa, 34 bin 483 metrekare yüzölçümüne sahip bulunuyor.

Yatay mimariyi esas alan medeniyete uygun sosyal konut projelerinde talebin çok olduğu projeler için ilk etapta hak sahipleri kurayla belirlenecek. Ancak gelen tüm taleplere göre Bakanlık tarafından da yol haritası belirlenecek. Projede mahalle kültürüne öncelik verilecek.

Arsayı belediye karşıladı

Yapılması planlanan konut projesinin alanı Bulancak Belediye Başkanlığı tarafından Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na devredildi. İnşa edilecek olan tüm yapılar (konut yapıları, kapalı otopark, depo, makine daireleri, trafo yapıları, site giriş yapıları, kapıcı daireleri, sosyal donatı yapıları) konut yapılarında tünel kalıp ve diğer yapılarda karkas yapım sistemlerine uygun olarak inşa edilecek.

Yapılar 4. derece deprem bölgesinde bulunduğu için temeller radye jeneral temel sistemi ile inşa edilecek. İnşaat yapım tekniği Avan ve uygulama projeleri bu emsal uygun olarak, deprem yönetmeliği de dikkate alınarak hazırlanacak.

Konut Projesi inşaat aşamasında ortalama 80 kişinin çalıştırılması, hafriyat çalışmalarının 10 ay, inşaat çalışmalarının 8 ay olmak üzere projenin 18 ayda tamamlanması planlanıyor.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler