TOKİ Denizli Gerali’de 410 konut yaptırıyor

TOKİ, Denizli Saray’da yaptıracağı 403’u satılık konut, 7’si kapıcı dairesi olmak üzere 410 konut yaptırıyor.

TOKİ, Denizli Saray Gerali Mahallesi’nde 410 konut, 1 cami ve 1 ticaret merkezi yaptıracak. Kısa süre önce ihalesi de gerçekleştirilen ve inceleme sürecine alınan proje 24 milyon 800 bin TL’ye mal olacak.

Denizli Sarayköy Gerali Mahallesi’ndeki proje tamamlandığında 1.640 kişinin ikamet edeceği yeni bir yerleşim merkezi kimliği kazanacak. Tapuda Sarayköy Belediyesi imar sınırları içerisinde yer alan taşınmaz 0 ada 759 parsel ve 762 parselde kayıtlı bulunuyor. 61 bin 525 m²’lik bir alanda geliştirilecek olan bu proje 16 ayda tamamlanacak.

16 ayda bitecek

Yapım esnasında kazı ve hafriyat işlemleri ile üstyapı inşaatı çalışmaları eşzamanlı olarak devam ederken yatırımın tamamlanma süresi mevsim hareketlerine, mali kaynakların özelliğine ve ülke ekonomisine bağlı olarak değişiklik gösterebilecek. Proje tamamlandıktan hemen sonra yerleşime açılacak. Projenin en az 50 senelik bir fonksiyonel ömre sahip olması bekleniyor.

Proje kapsamında inşa edilecek bir dairenin maliyeti ortalama 60.000 TL, ticaret merkezi ve cami maliyeti ise ortalama 100.000 TL olarak TOKİ tarafından hesaplandı.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler