TOKİ Burdur Karamanlı Evleri 391 konutlu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Burdur Karamanlı’da geliştirdiği 2. Etapta 391 konut, 1 ticaret merkezi, 1 camiden oluşan bir proje geliştiriyor.

TOKİ burdur Karamanlı’da 391 konutlu yeni bir proje geliştiriyor. Maliyeti 58.6 milyon TL olarak hesaplanan projede cami ve ticaret merkezi de yer alacak. Yüz ölçümü toplam 74 bin 131 metrekare olan projenin arsası Karamanlı Belediyesi tarafından TOKİ Başkanlığı’na devredildi. İmar planları konut olarak bulunan alan için Karamanlı Belediyesi’nce uygulama imar planları yapılarak onaylandı ve alan konut yapımına uygun hale getirildi.

28 ayda tamamlanacak

Hafriyat çalışmaları her bölge için farklı zamanlarda yapılacak olup 1. bölge için hafriyat çalışmaları 10 ay, inşaat çalışmaları 8 ay ve 2. bölge için hafriyat çalışmaları 10 ay, inşaat çalışmaları 8 ay sürecek olup proje toplamda 28 ayda tamamlanacak. Projenin inşaat aşamasının 7 ve 1 ay gecikme payı ile birlikte toplam 8 ay sürmesi planlanıyor. Projenin iskanı alındıktan sonra 1955 kişilik nüfusun barınacağı hesaplanıyor.

Proje kapsamında yapılacak olan 391 konut 2 bölge halinde yapılacak. Proje genelinde 42 blok yapılacak olup 1. bölge kapsamında 28 blok, 2. bölge kapsamında 14 blok yapılacak. İhale tarihleri ve çalışmalara başlama tarihi henüz netleşmeyen projede herhangi bir bölgenin hafriyat çalışmaları tamamlanmadan diğer bir bölge için hafriyat çalışmalarına başlanmayacak.

1. Bölge

İnşaat çalışmaları esnasında, sadece temel kazısı gerçekleştirilecek olup, bu aşamada toplam 28 blok yapılacak. Alanda 28 blok için temel kazısı yapılacak olup 1 blok için ortalama 500 m2’ lik alanda 4 m temel kazısı gerçekleştirilecek.

2.Bölge

İnşaat çalışmaları esnasında, sadece temel kazısı gerçekleştirilecek olup, bu aşamada toplam 15 blok yapılacak. Alanda 14 blok için temel kazısı yapılacak olup 1 blok için ortalama 500 m2’ lik alanda 4 m temel kazısı gerçekleştirilecek.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler