TOKİ Başkanı Turan’dan Tarlabaşı360’a ziyaret

Tarlabaşı360 projesini ziyaret eden TOKİ Başkanı Turan, bu projenin pek çok ilki barındıran, çok zor bir iş olduğunu söyledi.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Türkiye’nin kamu özel sektör ortaklığında geliştirilen ilk kentsel yenileme projesi olan Tarlabaşı360’ı ziyaret etti. Turan’a Çalık Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Feyzullah Yetgin’in ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan eşlik etti. Proje hakkında ilgi alan Turan, bu projenin çok zor bir ş olduğunu söyledi. “Eğer bu işe girilmemiş olsa şehrin merkezinde burası bir çöküntü alanı olarak kalacaktı” diyen Turan, projeyi yapmaya cesaret edenleri tebrik ettiğini dile getirdi.

Başlıksız-2

‘İşin beli kırılmış’

Tarlabaşı360’ın birçok ilki barındıran bir proje olduğunu vurgulayan Turan, dünyanın her yerinde bu tür uygulamaların zor uygulamalar olarak değerlendirildiğini anlattı. Projede birçok farklı disiplinden işin aynı anda yürütüldüğüne dikkat çeken Turan, “Hem inşaat aşamasındaki işler çok kompleks, birbirinden farklı işler, hem de kanuni altlıklar, parsellerin birleştirilmesi, korunacak binaların korunması, yenilenecek binaların yenilenmesi gibi gerçekten çok zor bir iş burada başarılıyor” diye konuştu. Gelinen süreçte artık işin sonlanmaya doğru gittiğini belirten Turan “Tabiri caizse işin belinin kırıldığını görüyorum“ ifadesini kullandı.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler