TOKİ Amasya Suluova Evleri 312 konutlu olacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Amasya Suluova Evleri için yaptığı çalışmanın 3. Etabına geçti.

TOKİ Amasya Suluova Evleri kapsamında 312 konut + 1 adet cami + 1 adet ticaret merkezi projesini 47 milyon TL’ye geliştiriyor. 41 bin 794 metrekarelik arsa üzerinde geliştirilen TOKİ Amasya Suluova Evleri radye jeneral temel sistemi ile inşa edilecek. İnşaat yapım tekniği Avan ve uygulama projeleri bu emsal uygun olarak, deprem yönetmeliği de dikkate alınarak hazırlanacak.

Proje alanı 232 ada 1 parsel olarak belirlene arsanın mülkiyeti TOKİ Başkanlığı’na devredildi. İmar planları konut olarak bulunan alan için Suluova Belediyesince uygulama imar planları yapılarak onaylandı ve alan konut yapımına uygun hale getirildi.

En az 50 senelik bir fonksiyonel ömre sahip olacağı tahmin edilen binaların inşasında 80 kişinin çalıştırılması planlanıyor. İnşaat ruhsatlarının alındığı tarihten başlamak üzere en geç 14 ay içinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek.

Projenin tamamlanması 40 ay sürecek

Hafriyat çalışmaları her bölge için farklı zamanlarda yapılacak olup 1. bölge 10 ay, 2. bölge için 10 ay, 3. bölge için 10 ay, 4. bölge için 10 ay sürecek olup toplamda 40 ayda tamamlanacak.

Projenin inşaat aşamasının 6 ve 1 ay gecikme payı ile birlikte toplam 7 ay sürmesi planlanıyor. TOKİ Amasya Suluova Evleri’nde hane başı 5 kişi olduğu kabulüyle toplam 312 konutta 1560 kişilik nüfusun barınacağı kabul ediliyor.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler