TOKİ, 48 konut ve iş yerini 6,3 milyon TL’ye sattı

TOKİ’nin Turyap’ın düzenlediği müzayedede açık artırma ile satışa sunulan 212 gayrimenkulünden sadece 48’i satılabildi.

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) mülkiyetinde bulunan 197 iş yeri ile 15 konutunu müzayede ile satışa sunan Turyap, bunlardan sadece 48’ini satabildi.

AA'nın haberine göre, 48 konut ve iş yerinin 6 milyon 341 bin liraya satıldığı müzayede TOKİ'nin iş yerleri için yüzde 25'i peşin 120 ay vade ile konutlar için ise yüzde 12'si peşin 180 ay vade imkanları sunuldu. Taksitler memur maaşı artış oranı veya en düşük endekse göre 6 ayda bir vadelendiriliyor.

3 gün daha teklif verilebilecek

Geriye kalan konut ve iş yerleri için 3 gün internetten teklif verilebilecek. Satışa sunulan taşınmazlar arasında Adana Kışla Mahallesi, İstanbul Başakşehir Kayabaşı, Kırşehir Kaman ve Şanlıurfa Viranşehir'de ticaret merkezindeki iş yerleri ile Ankara Turkuaz Vadisi'ndeki spor tesisi de bulunuyor.

Satışa çıkan işyerleri, Adana, Ankara, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Erzincan, Eskişehir, Giresun, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Osmaniye, Şanlıurfa, Tokat ve Trabzon'da yer alıyor. Teklif verilebilecek gayrimenkuller arasında Afyonkarahisar, Ankara, Bitlis, Çankırı, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, Mersin, Nevşehir, Trabzon ve Van'daki bulunan 11 konut bulunuyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler