TOKİ 11 Ağustos’ta 18 ilde yatırımcıya 81 arsa satacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 18 ilde 81 arsayı satışa çıkararak yeni yatırım fırsatları sunuyor. İhale 11 Ağustos 2016 tarihinde yapılacak.

İstanbul, Ankara, Gümüşhane, Denizli, Elazığ, Tekirdağ, Eskişehir, Sivas, Diyarbakır, Erzincan, Afyonkarahisar, Kütahya, Yozgat, Ordu, Trabzon, Samsun, Kayseri ve Adana’da olmak üzere toplam 18 ilde 81 arsa satışa sunuldu. Toplam 962 bin 444 metrekare yüzölçümündeki arsaların toplam tahmini fiyatı 420 milyon 440 bin 432 liraya tekabül ediyor. İhale kapsamında Trabzon’da iki dükkan da 33 bin lira + KDV'ye (yıllık) kiraya verilecek.

İstanbul önem taşıyor

İstanbul'da satışa çıkarılan arsalar arasında Ataşehir’de 1 parsel konut, Kartal Soğanlık’ta 1 parsel günlük ticaret merkezi arsası, Arnavutköy Deliklikaya’da 1 parsel lojistik ve depolama + TIR parkı + dere koruma park alanı ve Başakşehir Kayabaşı’nda 1 parsel özel ilköğretim tesisi ile 1 parsel bakım ve akaryakıt tesis alanı satışa çıkarılan taşınmazlar arasında göze çarpıyor.

Ankara'da sanayi sitesinde

Aynı durumun geçerli olduğu Ankara'da da küçük sanayi sitesi arsaları satışta. Yenimahalle Yakacık’ta 47 parsel küçük sanayi sitesi ve depolama alanı, Etimesgut Yukarıyurtçu’da 1 parsel özel orta öğretim tesisi alanı, Akyurt Büğdüz’de 1 parsel sanayi ve depolama alanı bu minvalde ihale listesine dahil edildi.

Vade yapılan arsalar nerede?

Ankara Yenimahalle Yakacık’taki 47 parsel tek lot olarak satışa sunulacak. Buna ilaveten Eskişehir Odunpazarı Yenidoğan’da 5 parsel, Sivas Merkez Kılavuz’da 1 parsel; Ordu Ünye Burunucu’nda 1 parsel, Ankara Akyurt Büğdüz’de 1 parsel arsa % 25 peşinat ve 60 ay vade ile satılırken Kayseri Kocasinan’da 1 parsel % 5 peşinat ve 60 ay vade ile satışa masaya sürülecek.
Müzayede 11 Ağustos 2016 tarihinde, TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde ve TURYAP Genel Müdürlüğü Müzayede Salonu’nda (İstanbul), saat 13:30’da yapılacak.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler