thyssenkrupp’tan Barselona metrosuna inovatif çözümler

Barselona metrosu, thyssenkrupp ile şehir içi ulaşımda zaman tasarrufu sağlayan ve çevreci, akıllı asansör ve merdiven sistemleriyle buluştu.

thyssenkrupp Asansör, Barselona metrosunun 15 yeni istasyonunda kullanıma sunulan 128 yürüyen merdiven ve 52 asansörün temin ve kurulum işlemlerini bitirdi. Her yıl 30 milyon kişiyi taşıyacak akıllı asansör ve yürüyen merdivenler, metronun gidiş geliş saatleriyle koordineli bir şekilde çalışacak. İstasyonlarda karşılaşılabilecek her türlü durumla ilgili gerçek zamanlı bilgi sunan, otomatik öğrenme yeteneği olan akıllı bir kontrol sistemine sahip tüm yürüyen merdiven ve asansörler Barselona metrosunun 52 duraktan oluşan 47,8 kilometre uzunluğundaki 9 numaralı hattında kullanılıyor.

Zaman, enerji ve doğal kaynak tasarrufu

Akıllı kontrol sistemi, asansörlerin hareketlerini optimize ederek hem hizmet kalitesi artıyor hem de enerji tüketiminin düşürülmesine katkı sağlıyor. Kentleşmenin gerektirdiği koşulları yerine getiren inovatif çözümlerle, dünya genelinde şehirlere destek olduklarını söyleyen Avrupa ve Afrika Bölgesi Başkanı Dr. Oliver Tietze, şehir içi ulaşımda zamandan tasarruf sağlayan, enerji ve doğal kaynak tüketimini azaltan yeni çözümler bulmaya çalıştıklarını belirtti. Üniversite, hastaneler, turistik cazibe merkezleri, Camp Nou Stadyumu ve Fira de Barcelona Ticaret Fuarı Tesisleri gibi kamu hizmetlerinin sağlandığı çeşitli noktalara yakın duraklardan geçen 9 numaralı hat, havalimanını şehrin doğu bölgelerine bağlıyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler