Temaşehir Konya projesindeki 42.Cadde satılıyor

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklkığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) Konya Temaşehir gayrimenkul yatırım fonu hakkında açıklama yaptı.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Torkam İnşaat ve Yatırım A.Ş. tarafından geliştirilen "Temaşehir Konya" projesindeki "42.Cadde" isimli ticari bölümleri gayrimenkul yatırım fonu sistemine geçildiğini açıkladı.

Global Menkul Değerlerin kurmuş olduğu bir Gayrimenkul Yatırım Konya Temaşehir Gayrimenkul Yatırım Fonu’na satılabilmesi ve yeterli şartların oluşması durumunda, ilgili fona Emlak Konut'un da yüzde 10,5 oranında katılabileceği konusunda taraflara iyi niyet mektubu verildi.

Emlak Konut GYO'nun KAP açıklaması:

Şirketimiz ve Yüklenici Torkam İnşaat ve Yatırım A.Ş. tarafından geliştirilen "Temaşehir Konya" projesindeki "42.Cadde" isimli ticari bölümlerin; Global Menkul Değerlerin kurmuş olduğu bir Gayrimenkul Yatırım Fonuna satılabilmesi ve yeterli şartların oluşması durumunda, ilgili fona Şirketimizin de % 10,5 oranında katılabileceği konusunda taraflara iyi niyet mektubu verilmiştir.

740 daire, 163 mağaza yapılacak

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO’nun Konya’nın en değerli bölgesi Meram’ın merkezinde inşa edeceği Temaşehir Konya, 20 bin metrekare yüzölçümlü meydanı ve meydan çevresinde tasarlanmış 42.Cadde adı verilen cadde, mağaza, dükkan ve restoranları, modern tasarımlı camisi, park alanı, gençlik ve kültür merkeziyle birlikte modern şehircilik unsurlarını bir arada sunacak.

Toplam 740 adet olmak üzere, 120 m² ile 386 m² arasında değişen büyüklüklerde 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve 6+1 daire seçenekleri ve 42.Cadde adı verilen 163 adet mağaza ile Konya’nın yeni merkezi olacak Temaşehir’de, herkesin düşü gerçek olacak.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler