Tayyip Erdoğan’dan Hüseyin Başaran’a başsağlığı telefonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başaran Yatırım Holding’e ait özel jetin İran’da düşmesiyle yaşamını yitirenlerin ailelerini arayarak başsağlığı diledi.

11 Mart 2018 Pazar günü Birleşik Arap Emirlikleri'nden İstanbul'a gelmek için havalanan Başaran Yatırım Holding’in iki jetinden birisi İran’ın güneybatısındaki Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinin Şehrikürd kentine bağlı Kiyar ilçesinin Durk Enar köyü yakınlarına düşmüştü.

Mina Başaran'ın fotogalerisi

Uçak Hüseyin Başaran'a aitti

Kazada yaşamını yitiren 3’ü mürettebat, 8’i de yolcu olmak üzere 11 kişilik kafile yaşamını yitirmişti., kazada 3'ü mürettebat 11 yolcunun hayatını kaybettiği duyurulmuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaşamını yitirenlerin ailelerini arayarak başsağlığı diledi.

Ulaştırma Bakanlığı uçak yolladı

Ulaştırma Bakanlığı, yaptığı son dakika açıklamasında 7 kişilik uzman ekibin kaza mahallinde olduğunu, özel jetteki 11 kişinin de cesedine ulaşıldığını, cenazelerin en kısa sürede Türkiye'ye getirileceğini duyurmuştu.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, uçak kazasında kızı Mina Başaran'ı kaybeden iş adamı Hüseyin Başaran'ı bu akşam telefonla arayarak, kazadan derin üzüntü duyduğunu, kazazede ailelerin acılarını paylaştığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kazada çocuklarını ve yakınlarını kaybeden ailelere Allah'tan sabır ve metanet dilediği kaydedildi.

Habertürk

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler