Tay Grup Bodrum’a 1 milyar dolarlık otel yapacak

Tay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Toprak, Seyşeller’den aldığı ilhamla Bodrum’a 1 milyar dolarlık otel inşa edeceklerini açıkladı.

Geçtiğimiz yıllarda Zeytinburnu’da gerçeleştirdiği Onaltı Dokuz projesi ve siluet tartışmalarıyla gündeme gelen iş adamı Tay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Toprak, Bodrum’da 1 milyar dolarlık yeni bir otel projesine hazırlandıklarını söyledi. Hürriyet’in haberine göre, bu projede Four Seasons’la birlikte hareket edeceklerini açıklayan Toprak ” İddialı söylüyorum; dünyanın en iyi tatil yerini Bodrum’a yapacağız” diye konuştu.

2019’da açılacak

Toprak’ın verdiği bilgiye göre, Bodrum’un Yalıçiftlik bölgesinde yer alacak olan ve inşaatına bu yıl başlanan Four Seasons Resort Bodrum, 2019’da faaliyete geçecek. Otel ve villalardan oluşacak proje yaklaşık 1 milyon metrekare arsa üzerine inşa edilecek. Bodrum projesinin ilham kaynağının, yine dünyanın en iyi resort otelleri listesindeki Four Seasons Seyşeller olduğunu anlatan Toprak, “Hedefimiz, bu proje sürerken, Bodrum algısını da yükseltecek çalışmalar yapmak. Bodrum’un bir güney Fransa bölgesine dönüştürmek için katkı sunmaya çalışıyoruz” dedi. Toprak proje devam ederken bir yandan da sosyal sorumluluk kapsamında tesisin bahçesine ve etrafına 1000 adet zeytin ağacı diktiklerini açıkladı.

Four Seasons Private Residences geliyor

Tay Group’un yatırımları arasında Four Seasons Sultanahmet ve Beşiktaş’taki Four Seasons Bosphorus otelleri yer alıyor. Ekim 2010’da Avcılar’da 334 konutluk Academia Apartments projesiyle gayrimenkul sektörüne girdiklerini hatırlatan Mesut Toprak, Şubat 2010’da başlanılan 496 konutluk Onaltı Dokuz İstanbul projesini hayata geçirdiklerini anlattı. Toprak, Four Seasons Private Residences İstanbul projesi ile Tay Group’un sektördeki yatırımlarını sürdüreceğini açıkladı.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler