Suudi Al-Mohanna Mimarlık Türkiye’de şirket kurdu

Dünya ünlü Suudi Arabistan kökenli Abdullah Al-Mohanna Mimarlık, İstanbul’da Uro Uready Office İnşaat Turizm ve Ticaret AŞ’yi kurdu.

Suudi Arabistan’da 1995 yılında kurulan Abdullah Al-Mohanna Mimarlık Mühendislik, Türkiye’ye giriş yaptı. Suudi Arabistan’ın önde gelen mimarlık şirketleri arasında yer alan şirket; 14 Haziran 2018 günü Türkiye’de de Uro Uready Office İnşaat Turizm ve Ticaret AŞ’nin kuruluşunu tamamladı.

Şirketin yönetim kurulu başkanlığını aynı zamanda firmanın sahibi olan Mansour A. H. Mohanna tek başına üstlenirken yardımcılığına Yağmur Ceylan Korkut atandı.

Uro Uready Office Maslak Beybi Giz Plaza’da

Firmanın merkez adresi Maslak Mahallesi Maslak Meydan Sk. Beybi Giz Plaza 1/7 Sarıyer olarak gösterildi. Firmanın İTO’ya kaydı aynı gün içinde tamamlandı.

Sermayesi 100 bin TL

100.000 TL’lik bir sermaye ile aktif hale getirilen firma ana sözleşmesine göre ikamet amacı olmayan binalar yapabilecek. Şirket Türkiye’de iş merkezleri, residence’ler, plazalar, her türlü taşınmazlar ve gayrimenkulün kiralanması, kiraya verilmesi, alt kiralamalarla ilgili sözleşmelerinin yapılması, yönetimi, işletilmesi, bunlarla ilgili projelerin yapılması gibi birçok işi yapabilecek.

Büyük bir firma

Uro Uready Office İnşaat’ın bağlı bulunduğu Suudi Arabistan merkezli Al-Mohanna Mimarlık, bina yapımı, gayrimenkul geliştirme hizmetlerinde entegre mimari ve mühendislik hizmetleri, projelerin şehre uyumu gibi konularda hizmet veriyor.

Yağmur Ceylan Korkut şirketi yakından tanıyor

Uro Uready Office İnşaat Turizm’in yönetim kurulu başkan yardımcılığını üstlenen Yağmur Ceylan Korkut ise inşaat projelendirme konusunda yurtdışı deneyimleri olan bir isim. Proje yöneticiliği yapan Korkut, edinilen bilgilere göre 2015 ile 2016 arasında şirketin Medine’deki ofisinde yönetici ortak olarak görev yaptı.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler