STFA Grubu’nda İnşaat Genel Müdürü Recep Çimen oldu

STFA Grubu’nda 11 Temmuz 2019’da yaşanan değişiklikle STFA İnşaat Grubu Genel Müdürlüğü görevine Recep Çimen atandı.

Öte yandan, 2013 yılından bu yana STFA Grubu’nda farklı görevler üstlenen ve en son Grup CEO’luğunu ve İnşaat Grubu Genel Müdürlüğü’nü yürüten Aslan Uzun, 16 Temmuz 2019 tarihi itibariyle kariyer değişikliği kararı alarak, bu görevlerinden ayrıldı. Grup CEO’luğu yetki ve sorumlulukları yeni bir atama yapılıncaya kadar Yönetim Kurulu Başkanlığı uhdesine bırakıldı.

Recep Çimen kimdir?

11 Temmuz 2019 tarihi itibariyle, STFA İnşaat Grubu Genel Müdürlüğü görevine atanan Çimen, lisans ve yüksek lisans eğitimlerini İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. Çimen, 1986 yılında STFA Grubu’na katılarak uzun yıllar yurtiçi ve yurtdışı görevler üstlendi. Sırasıyla STFA İnşaat Grup şirketleri bünyesinde “Mekanik İşler Direktörlüğü”, STFA Makine Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüten Çimen son olarak, Umman Bölge Başkanlığını da kapsayan STFA İnşaat Grup Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteydi.

Aslan Uzun kimdir?

Öte yandan; 2013 yılında Enerji Grubu’nda göreve başlayarak STFA Grubu’na katılan ve en son 31 Temmuz 2018 tarihi itibariyle Grup CEO’luğunu ve STFA İnşaat Grubu Genel Müdürlüğü’nü yürüten Aslan Uzun, kariyer değişikliği kararı alarak bu görevlerinden 16 Temmuz 2019 tarihi itibariyle ayrıldı. Bazı grup şirketlerinde yönetim kurulu üyeliklerini sürdürürken yeni bir atama yapılıncaya kadar, Grup CEO görev ve sorumlulukları Yönetim Kurulu Başkanlığı uhdesinde olacak.

Nas'tan kutlama geldi

STFA Grubu adına açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Adnan Nas, konuyla ilgili şunları söylemiştir: “Kariyer planları doğrultusunda görevinden ayrılan Aslan Uzun’a grubumuza yaptığı değerli katkılar için teşekkür ediyor, Recep Çimen’i de şimdiye kadar ifa ettiği farklı görevlerde olduğu gibi yeni görevinde de değer katmaya devam edeceği ve başarılı olacağı inancıyla kutluyorum.”

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler