Split klima kullanırken dikkat edilecek ipuçları

Bosch Termoteknoloji, split klima alırken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken ipuçları için bir kullanım kılavuzu hazırladı.

İklimlendirme kategorisinde hayatı kolaylaştıran çözümler sunan Bosch Termoteknik; yaz sıcakları gelmeden, en doğru split klima seçimi ve kullanımı için öneriler veriyor.

Konutlar, işyerleri gibi yaşam alanlarında bireysel split klima kullanımı özellikle yaz ayları için büyük önem taşıyor. Klimatize edilen ortamlar, sağlıklı bir yaşam sağladığı gibi iş verimini de artırıyor. Klima soğutma fonksiyonu ile ön plana çıksa da iklimlendirme (klimatizasyon), kapalı mekanın havasının istenen sıcaklığa ayrlanması, nem ve hava sirkülasyonu ve hava temizliği için de kullanılıyor.

Tasarruf ipuçları

1. Klimanızı soğutma modunda çalıştırırken çok düşük sıcaklığa ayarlamayın ve üfleme hızını yüksek tutmayın. Düşürdüğünüz her bir derece, klimanın elektrik tüketimini %10 arttıracaktır. En yüksek konfor sıcaklığınızı seçin. Türkiye koşullarında önerilen sıcaklık 24-26°C’lerdedir.

2. Güneş ısısını kesmek için perde, jaluzi kullanarak veya kepenkleri kapatarak enerji tasarrufu yapabilirsiniz.

3. Klimanızın iç ve dış ünitelerinin hava giriş çıkışının kapanmamasına dikkat edin. Dış ünitesini binanın güneş almayan bölgesine konumlandırın.

4. Nemli günlerde klimanızı nem alma modunda çalıştırın.

5. Filtrelerin periyodik olarak temizlenmesi ve yetkili servisler tarafından periyodik bakım yapılması klimanızın ömrünü arttıracaktır.

7. Klimanızın zamanlayıcısını kullanarak ev boşken klimanın otomatik olarak kapanmasını ve sizin geldiğiniz saatte çalışarak evin serinlemesini sağlayın.

8. Bina yalıtımını gözden geçirin.

Bosch’un Inverter Klima Teknolojisi: Bosch Climate RAC 5000

Bosch Termoteknoloji’nin iç mekan hava kalitesini artıran ve yüksek seviyede konfor sağlayan split klimalarından Bosch Climate RAC 5000 modeli, hem düşük ses seviyesi sağlıyor hem de hafif ve modern tasarımıyla dikkat çekiyor. A++ soğutma enerji sınıfına sahip split klimalardaki 3D DC Inverter teknolojisi, motorun çalışma sıklığını değiştirerek enerji verimliliği sağlıyor ve kullanıcılar elektrik faturalarında tasarruf elde ediyor.

Turbo ve uyku modları sayesinde kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlayan split klimalar, ortamı daha hızlı soğutuyor ve ortamdaki sabit sıcaklığı koruyor. Bosch Climate RAC 5000 modeliyle, kullanıcıların klimaları nerede kullanacağına bağlı olarak 2.6 kW, 3.5 kW, 5.3 kW ve 7 kW seçenekleri de sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir