Sinpaş GYO’dan Katar çıkarması

Sinpaş GYO, Türkiye ile Katar arasında ikili ticareti geliştirmeyi ve yeni yatırım fırsatları oluşturmayı amaçlayan Expo Turkey by Qatar Fuarı’nda yeni projelerini tanıttı.

Sinpaş GYO, 300’den fazla Türk firması ve Körfez Bölgesi’nden 3 binden fazla iş adamını bir araya getiren Expo Turkey by Qatar 2017’de yerini aldı. Fuara Queen Central Park ve Bursa Modern projeleri ile katılan Sinpaş GYO, yatırımcılara yeni projelerini tanıttı.

Hep birlikte Katar’ı keşfediyoruz diyen Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer,  “Bizler de son birkaç yıldır Katar’la ilgili araştırıyoruz, ilişkilerimizi, potansiyeli geliştiriyoruz. Belki de mütekabiliyet yasasından sonra eş zamanlı olarak tüm bu coğrafyayı ele almamız gerektiğini gördük. Diğer Körfez ülkeleri gibi Katar’da da Türkiye’ye karşı bir teveccüh var. Daha önce bireysel temaslarımız olmuştu, zaman zaman satışa çevirmiştik, zaman zaman uzun süreli ilişkilere çevirmiştik fakat bundan bir ay önce geldiğimiz Cityscape fuarında da yoğun ilgi gördük ve bu fuara da katılmaya değer gördük” dedi.

"Türkiye'yi yatırıma değer buluyorlar"

Katarlı yatırımcılarla çok hızlı bir şekilde çok hızlı bir sıcak temasa geçebildiklerini söyleyen Gacemer, “Her zaman olduğu gibi Türkiye markasını, Türk insanını tanıtıp, nasıl bir yaşam ve yatırım vaadiyle onları davet ettiğimizi doğru bir şekilde onlara anlatmaya çalışıyoruz. Bazı şehirlerimizi ele alırsak onların oldukça ilgisini çekiyor ve yaşamaya değer buluyorlar. Daha büyük çaplı yatırım değeri olarak da Türkiye’yi yatırıma değer buluyorlar. Biz bu çerçevede son birkaç yıldır Katar’la yavaş yavaş artan ilişkiler içindeyiz. Sinpaş Grup bünyesinde bizim kurumsal çalışmalarımız var ama Sinpaş GYO olarak hedefimiz  bireysel konut satışlarıyla başladığımız Katar serüvenini bu fuarlarla daha çok ileriye taşımak. Kültürleri, ihtiyaçları inceleme fırsatı buluyoruz, proje geliştirirken yabancıya satış perspektifi görüyoruz. Bunun özellikle tercih edilen bölgelerde yapıyorsak dikkate alıyoruz. Çok daha fazla hedef kitleye ulaşmak için projelerimizi geliştirirken bize yeni bir girdi oluşturuyor. Onların hassasiyetini de göz önüne alarak proje geliştirmek artık bizim iş yaşamımıza yerleşmiş durumda” dedi.

 

4 ayda 40 milyon liralık satış

Yabancıya satışın mütekabiliyet ile başladığını belirten Seba Gacemer, “Sinpaş GYO olarak 450 milyon liralık ciroyu yabancıya satıştan elde ettik. Bunun 80 milyonu da Bursa. Bu çok önemli. Biz ne kadar tanıtırsak onun önünün o kadar açık olduğunu görüyoruz. Bu fuarda Bursa'daki yeni projemizin ön bilgilerini veriyoruz. Ciromuzun yaklaşık yüzde 20'sini Bursa'dan elde ettiğimize göre bu ülkelere nasıl pazarlayacağımızı çalışıyoruz" açıklamasında bulundu.
Gacemer "2017'nin ilk döneminde yaklaşık 40 milyon liralık yabancıya satış gerçekleştirdik. Yabancıya satışa ağırlık verdik. Artık değişik ülkelerden rutin talep alıyoruz" dedi.

Sancaktepe ve Ümraniye’ye yeni proje

İstanbul’da da iki yeni projeye başladıklarını söyleyen Gacemer, "Biri Ümraniye’de biri Sancaktepe’de, bu iki projemiz de hem mimari olarak hem müşterilerime yatırım değeri olarak hem de yaşam değeri olarak sunacağımız iki proje. Ön satışlarına yakında başlayacağız, eylül ekim ayı içinde lansmanlarını yapmayı hedefliyoruz. Ümraniye’deki konut ağırlıklı, farklı özel bir mimari çalıştık. Sancaktepe’deki ise çarşı ve konut. Yaklaşık 500'e yakın konut yapacağız. Sancaktepe’de. 400 civarı da Ümraniye’de" dedi.

“Marmaris projesi için çalışmalar devam ediyor”

Marmaris'te proje yatırımı planladıklarını söyleyen Gacemer, "Marmaris dünya çapında pazarlanması gereken çok özel bir bölge. Üç tane koyu olan çok güzel bir lokasyon. Dolayısıyla tam değerinde doğru kitleyle, doğru şekilde pazarlanması gerekiyor. Onu pamuklara sardık ve istediğimiz değeri oluşturup ondan sonra pazarlamak istiyoruz. Şu anda burada Sinpaş GYO kimdir dedikleri zaman portföyümüzü sunarken bu güzel kendimize ait yatırımımızı da sunmak istiyoruz. Marmaris projesi otel, ticari, konut hepsi bir kompleks halinde olacak" dedi.

“Suudi Arabistan’da konut açığı var”

Suudi Arabistan'daki konut açığını tamamlamak için Suudi Sinpaş’ı kurduklarını ifade eden Gacemer, "Türk Ortadoğu coğrafyasında Sinpaş nasıl gayrimenkul geliştirir bunun ön çalışmalarını yapıyoruz. Gördük ki hiç de zor değil . Bu nedenle bundan sonra yurt dışında da yatırım fırsatlarında nasıl yer alabiliriz. Bununla ilgili gelişmeleri de paylaşacağız" dedi.

 

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler